Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 869
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Raport o stanie oświaty Powiatu Świdnickiego w roku szkolnym 2016/2017

Poniedziałek, 30 października 2017, 17:57
Autor: red
powiat świdnicki: Raport o stanie oświaty Powiatu Świdnickiego w roku szkolnym 2016/2017
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Jak co roku, Zarząd Powiatu w Świdnicy przyjął, zgodnie z obowiązkami wynikającymi w prawa oświatowego, "Informację o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2016/2017" opracowaną w Wydziale Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Dokument ten przedstawiany jest następnie radnym Powiatu Świdnickiego w terminie do 31 października.

Tym razem mamy powody do zadowolenia. Wyniki matur 2017 r. w liceach ogólnokształcących prowadzonych przez Powiat Świdnicki przeszły nasze oczekiwania. Jeżeli chodzi o zdawalność, to Powiat Świdnicki znalazł się na trzecim miejscu na Dolnym Śląsku. Przed nami są tylko Powiat Polkowicki i Ząbkowicki. Aż 91,4 % tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących przystępujących do egzaminu maturalnego uzyskało świadectwo dojrzałości. Jest to wynik nie tylko lepszy od większości powiatów Dolnego Śląska, ale również wyższy od średniej dla całego kraju, która wyniosła 89,0%.

Na uwagę zasługuje nie tylko tzw. zdawalność matur, ale także jakość osiągniętych wyników. W II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Świdnicy średni wynik z matematyki na poziomie podstawowym wyniósł 81,1%, a na poziomie rozszerzonym 60,9%. Absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy zabłysnęli na egzaminie z języka angielskiego - poziom podstawowy 90,6%, poziom rozszerzony 77,9% oraz języka polskiego i geografii. Ale to tylko przykłady. Wszystkim liceom ogólnokształcącym - bez wyjątku - należą się słowa pochwały. Warto zwrócić też uwagę na to, że nauczyciele naszych ogólniaków zbierają wyrazy uznania od nauczycieli z sąsiednich powiatów.
- Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. W bieżącym roku szkolnym, za zgodą Zarządu Powiatu w Świdnicy, w liceach realizowane są ponownie zajęcia pozalekcyjne do uzdolnionych uczniów. Od 1 stycznia 2018 r. uczniowie ogólniaków będą mogli uczyć się w wyremontowanych i profesjonalnie wyposażonych pracowniach matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych w ramach projektu unijnego realizowanego przez Powiat Świdnicki - dodaje Starosta Świdnicki, Piotr Fedorowicz.

W "Informacji o realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2016/2017" - znajdują się też inne ważne aspekty dotyczące funkcjonowania powiatowej oświaty. Nasze szkoły zawsze były liderem w międzynarodowych projektach edukacyjnych z programu Erasmus+. W poprzednim roku szkolnym jednak projektów tych było i jest w dalszym ciągu realizowanych wyjątkowo dużo, a wyróżniają się tu przede wszystkim technika prowadzone przez Powiat Świdnicki w Zespole Szkół nr 1 w Świdnicy, Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy, Zespole Szkół Mechanicznych im. Mikołaja Kopernika w Świdnicy, Zespole Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy oraz Zespole Szkół w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group