Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1061
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ratowali mężczyznę wyłowionego z rzeki

Czwartek, 6 marca 2014, 15:05
Aktualizacja: 15:09
Autor: red.
Świdnica: Ratowali mężczyznę wyłowionego z rzeki
Fot. archiwum
Zauważył w rzece ciało mężczyzny, natychmiast powiadomił o zdarzeniu policję. Dzięki natychmiast podjętej akcji reanimacyjnej przez policjantów i przekazaniu mężczyzny zespołowi Pogotowia Ratunkowego udało się uratować wciągniętego z rzeki mężczyznę.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w środę po godz. 19.00 zostali wysłani na interwencję. Po dojechaniu na miejsce w rzece Bystrzyca zauważyli leżącego mężczyznę. Policjanci nie zastanawiając się wbiegli do wody i wyciągnęli mężczyznę na brzeg, nie dawał on żadnych oznak życia – brak było oddechu i tętna. Funkcjonariusze przystąpili do ratowania mężczyzny. Do czasu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego policjanci przez 10 minut prowadzili resuscytację mężczyzny, którego przekazali ratownikom medycznym. Kontynuacja resuscytacji przez zespół Pogotowia Ratunkowego pozwoliła na przywrócenie czynności życiowych mężczyźnie, którego przetransportowano do Szpitala Latawiec w Świdnicy.

O zdarzeniu powiadomił Oficera Dyżurnego KPP w Świdnicy 25-letni mieszkaniec Świdnicy. Mężczyzna przechodząc nad torowiskiem usłyszał plusk wody. Skojarzył, że bezpośrednio za nim szedł mężczyzna, którego stracił z pola widzenia. Po chwili zauważył ciało tego mężczyzny w pobliżu mostu. Wskoczył do wody, ale nie miał siły wyciągnąć go z wody. Do czasu przyjazdu służb pozostał na miejscu zdarzenia.

Dzięki szybkiej reakcji 25-latka i podjętej przez policjantów reanimacji wyciągniętego z wody mężczyzny udało się uratować jego życie.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group