Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 551
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ratownicy na europejskim poziomie

Poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 17:22
Aktualizacja: 17:27
Autor: KO
Świdnica: Ratownicy na europejskim poziomie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na Mistrzostwach Europy w Ratownictwie Medycznym nie zabraknie ekipy świdnickiego pogotowia. Będzie onai rywalizować z innymi drużynami z naszego kontynentu w dniach 30 sierpnia – 4 września w Olsztynie.

W zmaganiach weźmie udział ponad 50 zespołów z krajów europejskich oraz gościnnie zaproszonych zespołów spoza Europy.

- W trakcie mistrzostw rozegranych zostanie kilka konkurencji oraz konkurencja nocna, które składać się będą z konkurencji medycznych i techniczno-sprawnościowych – mówi Zbigniew Kołodziejczyk, dyrektor Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy.

Świdnicki zespół będzie składał się z trzech osób: Anastazji Chruścickiej-Cyran – specjalistycznej pielęgniarki ratunkowej, Jowity Niemiec – ratownika medycznego oraz kierowcy ratownika medycznego – Zenona Szyszki. Ta ekipa z powodzeniem brała udział w Międzynarodowych Mistrzostwach w Szczyrku, Mistrzostwach Ziemi Mazowieckiej oraz Mistrzostwach Dolnego Śląska w Szklarskiej Porębie i we Wrocławiu. Dyrektor Kołodziejczyk dumny jest z całej załogi pogotowia.

- To wspaniali fachowcy, ale dla nikogo nie ma taryfy ulgowej. Ekipa, która zgłosiła się do udziału w rozgrywkach wykonuje codzienną pracę, a oprócz tego dodatkowo ćwiczy i przygotowuje się do zawodów opracowując procedury ratownicze – mówi dyrektor pogotowia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group