Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Razem na integracyjnej wycieczce

Poniedziałek, 1 lipca 2013, 15:56
Aktualizacja: 15:58
Autor: red.
Żarów: Razem na integracyjnej wycieczce
Fot. UM Żarów
Zwiedzanie urokliwych miejsc, integracyjne spotkania przy grillowanych przekąskach oraz wspólne rozmowy i spotkania. W takim klimacie, niepełnosprawni z gminy Żarów spędzali swój wolny czas. Podczas wspólnego wyjazdu do Sulistrowiczek, we wtorek 25 czerwca towarzyszyli im również seniorzy z żarowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

- Nasz wspólny wypad do pobliskich Sulistrowiczek okazał się doskonałą odskocznią od codzienności i dobrym miejsce na integrację. Mimo niesprzyjającej pogody, udało się nam spędzić wspaniały dzień. Jak co roku, podczas takich wyjazdów z grupą żarowskich osób niepełnosprawnych wspólnie śpiewamy, udajemy się w miejsca, w których jeszcze większość z nas nigdy nie była oraz podziwiamy zabytkowe budynki. Podczas tegorocznej wycieczki wszyscy uczestniczyliśmy również we mszy świętej, która odprawiana była specjalnie w naszych intencjach. Bardzo dużą pomocą dla nas seniorów było zaangażowanie ze strony żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i za tą pomocną dłoń składamy serdeczne podziękowania - mówi Danuta Kwiatkowska ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Żarowie.

Wspólny wyjazd integracyjny pięćdziesięcioosobowej grupy z Żarowa został sfinansowany ze środków budżetu gminy Żarów i Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie. Ale w planach, jak zapowiadają seniorzy są kolejne wycieczki. - W najbliższym czasie planujemy wspólny wyjazd do Wiednia, połączony ze zwiedzaniem tego urokliwego miasta.

Oczywiście to nie jedyna nasza wspólna inicjatywa. Nasz harmonogram jest naprawdę napięty. Najważniejsze, że integracyjne pomysły spotykają się zawsze z tak dużym zainteresowaniem - dopowiada Stanisław Wójciuk z żarowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group