Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Razem przeciw przemocy

Środa, 19 lutego 2014, 9:40
Aktualizacja: 10:03
Autor: red.
Żarów: Razem przeciw przemocy
Fot. UM Żarów
Połączyli siły, by wspierać i pomagać rodzinom oraz osobom dotkniętym przemocą. Pracownicy żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, policji, Szkoły Podstawowej z Żarowa, Mrowin i Imbramowic, Zespołu Szkół, Stowarzyszenia "Nasze Dzieci – Wspólna Szkoła" z Zastruża, gimnazjum, Urzędu Miejskiego i Sądu Rejonowego ze Świdnicy od 2011 roku tworzą na terenie gminy Żarów zespół interdyscyplinarny.

- Powołany zespół ma przede wszystkim tworzyć i nadzorować realizację gminnych programów przeciwdziałania przemocy w rodzinie, monitorować to zjawisko, znać jego skalę, dynamikę, skuteczność oraz inicjować kampanie edukacyjne na rzecz dostrzegania wagi tego problemu. Działania naszego zespołu skierowane są głównie do rodzin niewydolnych wychowawczo i polegają głównie na wspieraniu rodziny w wykonywaniu jej funkcji oraz rozwiązywaniu konkretnych problemów - tłumaczy Teresa Borowiec, przewodnicząca zespołu interdyscyplinarnego w Żarowie.

Interwencje podejmowane wobec rodzin dotkniętych przemocą przez żarowski zespół interdyscyplinarny odbywają się w oparciu o procedurę "Niebieskiej Karty". - W ramach tej procedury członkowie zespołu udzielają pomocy rodzinom dotkniętym przemocą, podejmują konkretne działania, organizują spotkania z tymi osobami, a zwłaszcza opracowują indywidualny plan pomocy. Ważne jest jednak, aby zgłaszać takie sytuacje, pouczać ofiary przemocy, aby skontaktowały się z zespołem i motywować je, aby raz zgłoszonego problemu nie wycofywały po jakimś czasie - dopowiada Teresa Borowiec z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Żarowski zespół interdyscyplinarny jest dużą pomocą i wsparciem dla osób i rodzin dotkniętych przemocą w lokalnym środowisku gminy Żarów.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group