Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Razem przeciwko ortograficznym bykom

Wtorek, 1 marca 2011, 18:12
Aktualizacja: Czwartek, 10 marca 2011, 22:23
Autor: GrA
Świdnica: Razem przeciwko ortograficznym bykom
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdnickie rodziny staną w szranki o tytuł najlepszego ortografa. Czas na V edycję Rodzinnych Potyczek z Ortografią.

Ruszyły zapisy do V już edycji konkursu ortograficznego Świdnickie Rodzinne Potyczki z Ortografią organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 105 w Świdnicy. Inicjatorem konkursu jest wieloletnia dyrektor szkoły Małgorzata Pielach, a sam konkurs ma propagować ortograficzne nawyki oraz rodzinne spędzanie wolnego czasu.

Bo w konkursie biorą udział nie sami uczniowie, ale rodzinne drużyny. O tytuł mistrza ortografii uczniowie świdnickich szkół podstawowych mogą stanąć z mamą, babcią, ciocią, tatą, dziadkiem, wujkiem, a nawet sąsiadką. Tu przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę.

Konkurs co roku rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: młodsi (klasy I-III) i starsi (Klasy IV-VI). A jego przebieg jest zawsze taki sam. Początkowo dyktando piszą uczniowie, korzystając z pomocy rodziny. Potem sytuacja się odwraca i to rodzice, którzy w pierwszej części tylko podpowiadają, muszą sami zmierzyć się ze zdaniem naszpikowanym pułapkami ortograficznymi.

W ubiegłym roku w konkursie wzięło udział ponad sto rodzinnych drużyn.Rodziny, które chcą zmierzyć się z ortograficznymi pułapkami serdecznie zapraszamy. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 105 przy ulicy Folwarcznej. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Aktualizacja:
Konkurs jednak nie odbędzie się 23 marca, termin został przesunięty. O dokładnej dacie zabawy z ortografią w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy poinformujemy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group