Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Reagują na zgłoszenia

Poniedziałek, 4 grudnia 2023, 7:19
Aktualizacja: 15:20
Autor: red
Świdnica: Reagują na zgłoszenia
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 24–30 listopada 2023 roku.

25.11.20223r. godz.2.20 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego przy ławce na Placu Jana Pawła II. Na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze stwierdzili brak czynności życiowych i przystąpili do reanimacji. Jednocześnie wezwano pogotowie ratunkowe. Po chwili przyjechał również patrol Policji. Strażnicy wraz z Policjantami prowadzili reanimację do czasu przyjazdu pogotowia. Niestety mężczyzny nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

25.11.2023r. godz.12.57 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ławce na Placu Św.Małgorzaty. Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Obok mężczyzny leżała pusta butelka po denaturacie. W związku z faktem, że z osobą tą nie było żadnego kontaktu wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

27.11.2023r. godz.16.20 – z dyżurnym Straży Miejskiej w Świdnicy skontaktował się ratownik medyczny z prośbą o udzielenie pomocy przy wniesieniu do jednego z mieszkań przy ulicy Kopernika pacjentki wypisanej ze szpitala. Na miejsce skierowano patrol naszej jednostki. Problem udało się szybko rozwiązać. Kobieta bezpiecznie wróciła do swojego mieszkania.

28.11.2023r. godz.6.44 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny w wieku około 70 lat, który przebywał na ulicy Kilińskiego ubrany jedynie w slipki, sandały i koszulkę. Mężczyzna nie wiedział w jaki sposób znalazł się na tej ulicy, nie wiedział też gdzie mieszka. Strażnicy umieścili osobę tą w radiowozie i na podstawie uzyskanych informacji ustalili, że mieszka on w Bystrzycy Dolnej. Gdy próbowano odwieźć mężczyznę do miejsca zamieszkania okazało się, że zimą wraz z żoną przeprowadzają się do Świdnicy. Na szczęście ustalono również adres pobytu w Świdnicy i mężczyznę przekazano małżonce.

28.11.2023r. godz.22.16 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące prawdopodobnie bezdomnego mężczyzny, przebywającego na przystanku MPK przy ulicy Westerplatte, który ze względu na niskie temperatury może potrzebować pomocy. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Mężczyznę doraźnie umieszczono w miejskim schronisku dla osób bezdomnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group