Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Reaktywacja świetlic środowiskowych

Środa, 22 lutego 2012, 9:00
Aktualizacja: 9:04
Autor: red
Gmina Żarów: Reaktywacja świetlic środowiskowych
Fot. użyczone
Świetlice środowiskowe w Siedlimowicach i Bukowie – dzięki zaangażowaniu radnych Urszuli Ganczarek i Mieczysława Myrty – znów działają. Od lutego najmłodsi mieszkańcy tych miejscowości aktywnie spędzają czas w świetlicy. Dzieci spotykają się w Siedlimowicach w czwartki, a w Bukowie we wtorki i piątki.

– Od początku zajęcia cieszą się dużym powodzeniem. Bardzo cieszy fakt, że na spotkaniu organizacyjnym (1 i 2 lutego - przypis red.) odnotowałam tak wysoką frekwencję. Staram się tak urozmaicać zajęcia, aby dzieci swój wolny czas spędziły ciekawie i wesoło – informuje nowa opiekunka świetlic Elżbieta Strzałkowska.

– Zajęcia w okresie zimowym trwają od 15:30 do 18:30 – informuje Anita Deness-Ziemkiewicz – ale są dostosowywane do potrzeb chwili – dodaje. – W czasie dni wolnych od nauki świetlice czynne będą w godzinach przedpołudniowych, a w okresie wiosenno-letnim dostosujemy godziny funkcjonowania świetlic tak, aby dzieci były zadowolone.

Ponadto, w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, koordynowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie, do nowych świetlic zakupiono gry planszowe. Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych będą mogły również skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Wszystkie atrakcje zostały sfinansowane ze środków Gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group