Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Realizator wybrany

Środa, 4 listopada 2020, 17:16
Aktualizacja: Czwartek, 5 listopada 2020, 9:16
Autor: red
Świdnica: Realizator wybrany
Fot. UM Świdnica
Wybrano realizatora świdnickiego programu in vitro.

38 par ze Świdnicy będzie mogło skorzystać z dofinansowania procesu leczenia metodą in vitro. Miasto rozstrzygnęło konkurs na realizatora programu polityki zdrowotnej pn. „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców Gminy Miasto Świdnica na lata 2020-2023”. Będzie nim Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA Sp. z o.o. z Gdańska, oddział we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńskiej. Koszt całkowity realizacji tego zadania szacowany jest na ok. 190 tys. zł.

Przypomnijmy, że petycję w sprawie przyjęcia programu dofinansowania in vitro, którą podpisało ponad 800 mieszkańców, wniosła świdniczanka Anna Gromek. Program został pozytywnie zaopiniowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, był także konsultowany medycznie z doktorem nauk medycznych, specjalistą położnictwa i ginekologii, ordynatorem Oddziału ginekologiczno-położniczego z pododdziałem patologii ciąży Regionalnego Szpitala Specjalistycznego „Latawiec” w Świdnicy – Filipem Kubiaczykiem.

Głównym jego celem jest zapewnienie dostępu do procedury zapłodnienia pozaustrojowego mieszkańcom Świdnicy, u których zdiagnozowana została niepłodność, poprzez wsparcie finansowe procesu leczenia. Program ten zakłada dofinansowanie jednego cyklu zapłodnienia pozaustrojowego lub adopcji zarodka dla każdej pary zakwalifikowanej w wysokości do 100%, ale w maksymalnej kwocie 5 tys. zł, pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej całej procedury przewidzianej w programie.

Do programu zostaną zakwalifikowane pary spełniające kilka kryteriów. Muszą mieszkać w Świdnicy, czyli być zameldowani od minimum 12 miesięcy. Przyczyna niepłodności lub nieskutecznego leczenia niepłodności musi być stwierdzona również w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do Programu. Wiek kobiety powinien mieścić się w przedziale 25-40 lat, a mężczyzny 25-50 lat. Decyzję o kwalifikacji pary do leczenia podejmie realizator programu, mając na uwadze ustawowe warunki rozpoczęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego oraz pozostałe kryteria zawarte w programie.

Zainteresowane pary prosimy o kontakt od przyszłego tygodnia z wrocławską kliniką INVICTA lub z Wydziałem Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group