Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 837
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Recenzuj i wygrywaj

Poniedziałek, 30 maja 2011, 7:37
Aktualizacja: 18:36
Autor: red.
Świdnica: Recenzuj i wygrywaj
Fot. Wiktor Bąkiewicz
4. Festiwal Reżyserii Filmowej rusza już jutro. Jak w poprzednich edycjach, również i teraz wielbiciele kina będą mogli zmierzyć się w konkursie.

Konkurs na recenzję filmową przeznaczony jest dla gimnazjalistów i licealistów. Będzie on trwał przez pięć festiwalowych dni, podczas których dla miłośników X muzy zaplanowano projekcje filmów, spotkania ze znakomitościami polskiego filmu i nie tylko.

Nagrody przyznane zostaną w dwóch kategoriach:
1. Konkurs na jednozdaniową recenzję z każdego filmu pokazywanego w Sali Teatralnej w dniach 31 maja–3 czerwca (seanse o godz. 17.30 i 20.00 za wyjątkiem wtorku, godz. 16.00 i 19.00)
Liczyć się będzie trafność i lapidarność.
2. Konkurs na jednostronicową recenzję z dowolnego filmu pokazywanego podczas festiwalu.

Ważne będzie oryginalne spojrzenie na festiwal. Liczyć się będzie wnikliwość i oryginalność. Nagrody przyzna jury w składzie: Jacek Szymański – filmoznawca, przewodniczący; Łucja Zaorska – studentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej; Anna Bielawska – nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy, związana z projektami kulturalnymi. Nagrody za recenzje jednozdaniowe przyznawane będą 24 godziny po danym seansie, przed projekcjami w Sali Teatralnej (a więc np. najlepsza recenzja z filmu pokazywanego we wtorek o godz. 16.00 nagrodzona zostanie przed pokazem o godz. 17.30 w środę itp.). Nagroda za recenzję jednostronicową przyznana zostanie podczas uroczystości zamknięcia festiwalu. Ponadto przyznana zostanie nagroda dla nauczyciela języka polskiego najaktywniejszej klasy. 

Obok urny po wyjściu z każdego seansu będą leżały specjalne kartki przygotowane przez organizatorów. Recenzje należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz zamieścić na nich klasę i nazwisko nauczyciela języka polskiego. Urna na recenzje zostanie ustawiona w Sali Teatralnej. Nagrodami za jednozdaniową recenzję będą płyty DVD. A nagrodami za jednostronicową recenzję, prezenty ufundowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz firmę HTC i AB.

***
Zobacz także:

* film reklamowy IV Festiwalu Reżyserii Filmowej,
* program festiwalu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group