Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Recytować pojadą aż do Kłodzka

Czwartek, 24 marca 2011, 5:58
Aktualizacja: Piątek, 25 marca 2011, 6:19
Autor: GrA
Świdnica: Recytować pojadą aż do Kłodzka
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Sześciu najlepszych recytatorów z powiatu świdnickiego pojedzie reprezentować powiat świdnicki w finale XVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik 2011”.

Paweł Wroński ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu, Mateusz Zakrzewski ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, Agata Wróbel ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach, Łukasz Niemczuk z Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu, Daria Krawczyk z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy oraz Patryk Wilman z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach to finaliści powiatowego etapu VI już edycji konkursu recytatorskiego „Pegazik”. Powiatowe przesłuchania w Świdnicy trwały we wtorek, 22 marca, dla uczniów szkół podstawowych oraz w środę, 23 marca, dla uczniów szkół gimnazjalnych.

W sumie przesłuchano 43 recytatorów: 22 uczniów szkół podstawowych z całego powiatu świdnickiego, którzy najpierw pomyślnie przeszli eliminacje miejskie i gminne oraz 21 gimnazjalistów. Przyznano także sześć wyróżnień, które trafiły do: Pawła Olszewskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy, Aleksandry Taraban ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy, Adriana Janowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy oraz Gabrieli Leśniańskiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach, Ewelina Kucięby z Gimnazjum w Lutomi Dolnej i Katarzyna Maślany z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach.

Najlepsi spośród najlepszych recytatorów wezmą udział w wojewódzkim finale XVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik 2011”, który odbędzie się dla uczniów szkół podstawowych 28 kwietnia, a dla uczniów szkół gimnazjalnych 29 kwietnia w Kłodzkim Centrum Kultury i Rekreacji. Młodym recytatorom gratulujemy i życzymy sukcesów w Kłodzku!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group