Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Recytowali na piątkę

Poniedziałek, 3 grudnia 2012, 0:15
Aktualizacja: 0:17
Autor: red.
Imbramowice: Recytowali na piątkę
Fot. Gmina Żarów
Uczniowie czterech szkół podstawowych z gminy Żarów zmagali się w gminnym konkursie recytatorskim, który odbył się w miniony czwartek 22 listopada w Szkole Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach. Tematyką konkursu była twórczość Janusza Korczaka, lekarza, wybitnego pedagoga, pisarza, publicysty i działacza społecznego.

W ten sposób młodzi artyści zaakcentowali również mijający właśnie rok Korczakowski, który w gminie Żarów obchodzony był bardzo intensywnie. Były wystawy, konkursy plastyczne i literackie. W ramach obchodów roku korczakowskiego, w szkołach odbywały się lekcje oraz pogadanki na temat jego twórczości, wyświetlane były również projekcje multimedialne. Zwieńczeniem były dziecięce marzenia, które dzieci umieszczały w kapsule dziecięcych marzeń podczas uroczystego otwarcia Alei Korczaka. Teraz przyszła kolej na artystyczne zmagania.

W konkursie recytatorskim w Imbramowicach wystąpiło trzydziestu sześciu uczestników. Byli reprezentanci Szkoły Podstawowej imienia Anny Jenke w Mrowinach, Szkoły Podstawowej imienia Astrid Lindgren w Zastrużu, Szkoły Podstawowej imienia Jana Brzechwy w Żarowie oraz naszej imbramowickiej placówki. Mottem naszego konkursu były słowa Janusza Korczaka „Dzieci świata – świat dzieci", które uczestnicy zmagań wyrażali w swoich interpretacjach poezji. Nad przebiegiem konkursu czuwała jego organizatorka Agnieszka Stencel, nauczycielka języka polskiego w naszej placówce – mówi dyrektor szkoły w Imbramowicach Krystyna Waliszak.

Społeczność szkolna z Imbramowic, organizując recytatorski konkurs zaakcentowała również rocznicę uchwalenia przez Organizację Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka . To właśnie 20 listopada, na okoliczność tej rocznicy obchodzony był Dzień Praw Dziecka.

Dziś przypominamy sobie, o jakich prawach mówi Karta Praw Dziecka. My dorośli zawsze powinniśmy pomagać w obronie tych praw, być zawsze blisko dzieci, rozumieć ich potrzeby i wspierać w każdym momencie życia – postulowała podczas konkursu dyrektor Krystyna Waliszak.

Jury w składzie: Agnieszka Kosińska, Karolina Marcinkowska, Joanna Kulpińska i Marianna Krawczyszyn przyznało następujące wyróżnienia:

Klasy I-III:
I miejsce Wiktoria Stec
II miejsce Julita Ziemkiewicz
III miejsce Wiktoria Kobel

Klasy IV-VI:
I miejsce Maciej Michalak
II miejsce Kinga Borowska
III miejsce Konrad Marcjan

Podczas tegorocznego konkursu przyznano także nagrodę dyrektora Szkoły Podstawowej imienia UNICEF w Imbramowicach. Powędrowała ona do Oliwii Sip.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości.

(Magdalena Pawlik Gmina Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group