Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 651
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sława: Regaty " Książęcy Szkwał" – zapisy tylko do 16 września

Niedziela, 15 września 2013, 8:19
Aktualizacja: Niedziela, 30 sierpnia 2020, 4:42
Autor: red.
Sława: Regaty " Książęcy Szkwał" – zapisy tylko do 16 września
Fot. użyczone
Do poniedziałku, 16 września przyjmowane są zgłoszenia na XI regaty „Książęcy Szkwał 2013” o Puchar Księstwa Świdnicko–Jaworskiego w klasie OMEGA w systemie przesiadkowym, które zaplanowano w dniach 20–22 września w Sławie.

Do dziś zgłosiły się 4 załogi. Tegorocznymi organizatorami regat jest ponownie Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” i Świdnicki Klub Żeglarski „Qbryg”.

Wpisowe od załogi biorącej udział w regatach dzięki dofinansowaniu Gminy Miasto Świdnica wyniesie 80,00 zł. Trzydniowe wyżywienie to koszt 140 zł od osoby. Noclegi
w cenie od 200 do 350 zł za dwa noclegi w pokojach dwuosobowych lub w domkach
z pełnym węzłem sanitarnym 4-5 osobowych. Na regaty mogą się również wybrać kibice. Dla nich zorganizowany zostanie turniej piłki siatkowej oraz możliwość korzystania ze sprzętu pływającego (rowery wodne). Na sobotę zaplanowano biesiadę żeglarską przy ognisku.
Na jezioro w Sławie w województwie lubuskim wypłynąć może ok. 20 łodzi. Zgłoszenia do 16 września przyjmuje Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” (tel. 074-852-02-90, ul. Wewnętrzna 2, 58-100 Świdnica). Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę.

Informujemy, również iż, po doświadczeniach ostatnich regat, organizatorzy postanowili, że wylosowana łódka będzie przypisana załodze przez cały dzień regat.

Nagrodą główną w tegorocznych Regatach o Puchar Księstwa Świdnicko-Jaworskiego jest rejs jachtem ekspedycyjnym s/y SPIRIT ONE ufundowany przez armatora. Zwycięska załoga otrzyma voucher do wyboru na jeden dwóch ostatnich etapów wyprawy SVALBARD 2013r. uprawniający sternika do udziału w wybranym rejsie bez opłat, a dwoje członków załogi do 50% zniżki.

S/Y SPIRIT ONE to 20m aluminiowy jacht wyprawowy, skonstruowany z myślą o rejsach morskich i oceanicznych w każdym rejonie świata. Jacht pod polską banderą odbył trzy wyprawy do Arktyki, na Spitsbergen i Grenlandię, dwie na Wyspy Zielonego Przylądka i do Afryki Zachodniej, gdzie zawinął do rzadko eksplorowanych wybrzeży Senegalu i Gambii, wpłynął daleko w rzekę Gambię, odwiedzając miejsca niezwykłe krajoznawczo, a jednocześnie skrywające bogate ślady historii i kultury afrykańskiej.

Więcej o jachcie i wyprawach na www.spiritone.pl

Udział w rejsie obejmuje miejsce na jachcie, opiekę kapitana, podstawowe szkolenie żeglarskie, wyżywienie, ubezpieczenie podczas żeglugi, opłaty portowe i administracyjne. Po stronie uczestników leży zakup biletów lotniczych, ubezpieczenia turystycznego.

Z voucheru można skorzystać do wyboru na dwóch rejsach, Trondheim – Dublin (przez Kanał Kaledoński) w terminie 29.09-12.10. 2013 r. lub Dublin – Lisbona w terminie 17.10-31.10. 2013 r. gdzie kończy się wyprawa SVALBARD 2013r.

Informacja o terminach rejsów i dostępności miejsc publikowana jest na stronie internetowej armatora: www.spiritone.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group