Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 675
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: Regeneracja studni na SUW w Olszanach

Wtorek, 25 listopada 2014, 11:07
Aktualizacja: 14:08
Autor: red.
Olszany: Regeneracja studni na SUW w Olszanach
Fot. UM Strzegom
Na Stacji Uzdatniania Wody w Olszanach, z której w wodę zaopatrywane są następujące miejscowości: Strzegom, Olszany, Stanowice, Grochotów, Międzyrzecze, Morawa, Skarżyce, Stawiska, Granica, Tomkowice, Graniczna oraz Wieśnica, z powodu sukcesywnie zmniejszającej się wydajności, 18 listopada br. rozpoczęto prace regeneracyjne studni głębinowej (eksploatowanej od kwietnia 2004 r.).

Głębokość studni głębinowych w gminie Strzegom wynosi od 30 do 70 m. - W prowadzonych pracach renowacyjnych zastosowano metodę ultradźwiękową z sektorowym, cyrkulacyjnym strumieniem czyszczącym. Metoda ta jest metodą bezreagentową, ponieważ w trakcie czyszczenia studni nie są stosowane żadne środki chemiczne. Obecnie jest to najbardziej skuteczny i dający najlepsze rezultaty - nowatorski sposób regeneracji studni, zwany zieloną technologią - wyjaśnia Dorota Borkowska, prezes WiK w Strzegomiu.

3 ujęcia wody pitnej wraz ze stacjami uzdatniania wody w Olszanach, Żelazowie i Rusku, 12 studni głębinowych i ponad 173 km sieci wodociągowej to urządzenia wodociągowe, którymi dysponuje WiK Sp. z o.o. w Strzegomiu. Dysponowanie oznacza także systematyczną dbałość, konserwację i regenerację.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group