Piątek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 458
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Regulamin czystości przyjęty

Wiadomości: Świebodzice
Piątek, 9 listopada 2012, 0:07
Aktualizacja: 0:08
Autor: red.
Fot. UM Świebodzice
Rada Miejska Świebodzic na sesji w dniu 7 listopada przyjęła Regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie. Jest to dokument określający ogólne zasady utrzymania czystości na terenie miasta, a jego istotnym elementem są rozdziały dotyczące odbioru odpadów oraz selektywnej zbiórki śmieci.

Uchwała określa m. in. rodzaje i minimalną pojemność pojemników przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych na terenie nieruchomości oraz na drogach publicznych, precyzuje jakie dokładnie odpady podlegają selektywnej zbiórce (do jakich pojemników należy wrzucać jakie odpady – tę informację można zresztą znaleźć także na stronie Zakładu Gospodarki Komunalnej: www.zgk.swiebodzice.pl; wreszcie ustala częstotliwość i sposób pozbywania się odpadów. Regulamin wyraźnie nakłada także obowiązki na właścicieli zwierząt gospodarskich i domowych, a wśród nich najważniejszym jest oczywiście nakaz sprzątania po swoich czworonogach w miejscach publicznych.

Radni przyjęli równe dwie inne uchwały, dookreślające kwestie związane z odbiorem śmieci w świetle nowej ustawy o gospodarce odpadami, która zacznie obwiązywać od lipca przyszłego roku. Przyjęto, że metodą do ustalenia opłaty za wywóz śmieci będzie liczba osób, zamieszkujących daną nieruchomość. Odrębną uchwałą przyjęto także wzór deklaracji, na podstawie której będzie obliczana wysokość opłat za śmieci. Wzór deklaracji będzie dostępny i możliwy do pobrania natychmiast po opublikowaniu uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego, na następujących stronach:

* stronie internetowej Zakładu Gospodarki Komunalnej: www.zgk.swiebodzice.pl;,

* w Biuletynie Informacji Publicznej gminy: www.bip.swiebodzice.pl,
zostanie dołączony jako wkładka do Gazety Świebodzickiej.

Konieczność wypełnienia i złożenia deklaracji zacznie obowiązywać od stycznia 2013 roku, dokument należy złożyć najpóźniej w terminie do 30 marca 2013 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group