Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rekordowa dotacja dla Świdnicy

Wtorek, 3 stycznia 2017, 13:19
Aktualizacja: 14:01
Autor: red
Świdnica: Rekordowa dotacja dla Świdnicy
Fot. UM Świdnica
9 mln zł dofinansowania na rewitalizację Parku Centralnego pozyskała Świdnica z Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Oś II działanie 2.5 – rozwój terenów zielonych w miastach.

Potwierdzeniem tego faktu jest podpisana dzisiaj przez prezydent miasta Beatę Moskal-Słaniewską umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska.

Projekt przebudowy Parku Centralnym obejmie cały, ponad 12-hektarowy obszar. Planowane jest odtworzenie historycznego wizerunku tego miejsca oraz wzbogacenie go o nowe nasadzenia.

Zakres prac w ramach dofinansowania obejmie: wycinkę chorych i zagrażających bezpieczeństwu drzew, nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin ozdobnych, nowe nawierzchnie alejek parkowych i ścieżki rowerowe, oświetlenie parkowe, rozbudowę placów zabaw oraz małą architekturę (ławki, kosze, stojaki rowerowe). W parku pojawią się również fontanna, altana widokowa i polana piknikowa.

Dodatkowo wykonany zostanie także remont i przebudowa brzegów potoku Witoszówka i stawów, remont mostków w okolicach hali sportowej. Wybudowany zostanie również nowy mostek obok stawu oraz zejścia do wody na potoku.
Prace remontowe powinny rozpocząć się w lutym przyszłego roku, od remontu potoku. Planuje się, że całość inwestycji zakończy się w IV kwartale 2018.

- W 2015 roku, po rozstaniu z nierzetelnym wykonawcą, powróciliśmy do koncepcji remontu Parku Centralnego. Odstąpiliśmy od przygotowanego wcześniej planu rewitalizacji parku, który w mojej opinii naruszał historyczny obraz tego miejsca. Po szeroko przeprowadzonych konsultacjach przygotowaliśmy projekt odwołujący się do przedwojennego wizerunku tego miejsca. W międzyczasie pojawiła się szansa na pozyskanie dużego dofinansowania na jego realizację. Dzięki bardzo dobrze sporządzonemu wnioskowi mamy zagwarantowanych ponad połowę środków, potrzebnych na realizację zadania - podsumowuje prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group