Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rekordowa frekwencja podczas XIV Toyota Półmaraton Wałbrzych

Czwartek, 22 sierpnia 2013, 11:34
Aktualizacja: 11:35
Autor: PAW – walbrzyszek.com
Wałbrzych: Rekordowa frekwencja podczas XIV Toyota Półmaraton Wałbrzych
Fot. PAW
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano szczegóły związane z organizacją i przeprowadzeniem XIV Toyota Półmaraton Wałbrzych 2013, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 25 sierpnia.

Warto wiedzieć, że XIV Toyota Półmaraton Wałbrzych 2013 to również II Mistrzostwa Polski Pracowników Służby Zdrowia, Międzynarodowe Mistrzostwa Pracowników Zakładów Faurecia, Bieg „Po zdrowie” na dystansie 7 km, a także bieg szkrabów (dzieci z rocznika 2006 i młodszych).

- Jest to z pewnością największa impreza organizowana w naszym mieście - mówi prezydent Roman Szełemej. – Frekwencja się poprawia i myślę, że to w dużej mierze efekt akcji „Biegaj-Zapobiegaj”, która to akcja prowadzona jest w Wałbrzychu przez cały rok.

W ubiegłorocznej edycji wałbrzyskiego Półmaratonu uczestniczyło 754 zawodników z Polski i zagranicy. Dziś już wiadomo, że tegoroczny Półmaraton zgromadzi na starcie jeszcze większą liczbę uczestników. Na razie chęć startu zgłosiło 1340 zawodników (wśród zgłoszonych dominują mężczyźni – 1065, a kobiet na razie jest 275). Organizatorzy zachęcają do zapisywania się nawet w dniu startu. Wiadomo, że w Półmaratonie wystartują biegacze z ponad 33 miejscowości w Polsce i 11 krajów świata. Do Półmaratonu zgłosiło się już 255 zawodników z Wałbrzycha.
- W ubiegłym roku dotarły do nas pochlebne recenzje na temat organizacji imprezy i jesteśmy zdeterminowani, by w tym roku ponownie nasza impreza okazała się sukcesem organizacyjnym – mówi Roman Szełemej. – Ważnym elementem jest również pobudzanie Śródmieścia. Te zawody to wielkie wydarzenie, ale również wielkie wyzwanie.

Mariusz Galwik, szef wałbrzsykiego OSiR-u i jednocześnie główny organizator Półmaratonu, jest dobrej myśli.
- Zawody będą rozgrywane w sercu miasta. Zadbamy o bezpieczeństwo uczestników i kibiców, choć będzie się to wiązało z pewnymi utrudnieniami dla mieszkańców naszego miasta - tłumaczy Mariusz Gawlik. – W organizację tak dużej imprezy zaangażowanych jest wiele instytucji i osób. Wystarczy powiedzieć, że przy Półmaratonie pomaga około 150 wolontariuszy, którzy w dużej mierze są członkami wałbrzyskich klubów sportowych.

Dodatkową atrakcją i smaczkiem imprezy jest nagroda dla uczestników Półmaratonu i Biegu „Po zdrowie”. Każdy, kto ukończy bieg na dystansie 7 km lub 21 km, weźmie udział w losowaniu Toyoty Aygo. Grzegorz Górski z wałbrzyskiej fabryki Toyoty, uważa, że włączanie się wałbrzyskich firm do takich inicjatyw to słuszna decyzja.
- Włączamy się do organizacji Półmaratonu, bo uważamy, że mamy zbieżne cele – udział w imprezie jest bardziej atrakcyjny dzięki nagrodzie, a z drugiej strony Toyota chce promować bieganie i zdrowy tryb życia i taką formę spędzania wolnego czasu – mówi Grzegorz Górski.

Wałbrzyski biegacz długodystansowy Witold Radke podkreśla fakt, że wałbrzyski Półmaraton z roku na rok będzie zyskiwał na popularności i jego ranga będzie stale rosnąć.
- W ubiegłym roku bieg ukończyło 555 zawodników, co daje wałbrzyskiemu Półmaratonowi 17. miejsce w kraju pod względem liczebności – mówi Radke. – Liczę, że w tym roku ta liczba tych, którzy ukończą zmagania, przekroczy tysiąc osób, a wtedy Wałbrzych wskoczy do elitarnej pierwszej 10 Półmaratonów w Polsce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group