Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Rekordowy budżet Dobromierza

Sobota, 23 grudnia 2023, 7:43
Autor: red
Dobromierz: Rekordowy budżet Dobromierza
Fot. UG Dobromierz
Podczas grudniowej sesji radni Gminy Dobromierz jednogłośnie przyjęli uchwałę budżetową na 2024 rok. Zaplanowane kwoty są rekordowe, zarówno pod względem dochodów, jak i wydatków na inwestycje.

W przyszłorocznym budżecie gminy zaplanowano dochody w wysokości 75 mln zł, w tym dochody bieżące w kwocie 36 mln zł oraz dochody majątkowe w kwocie 39 mln zł.

Wydatki budżetu na 2024 rok to 74,6 mln zł, w tym wydatki bieżące 31 mln zł oraz wydatki majątkowe na łączną kwotę 43 mln zł, które w całości stanowią wydatki na inwestycje i zakupy inwestycyjne.

Do najistotniejszych inwestycji zaplanowanych do realizacji należy zaliczyć m.in.:. zapewnienie infrastruktury dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Dobromierz w tym rozbudowę układu drogowego, sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Szymanowie i w Siodłkowicach, przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe w Dobromierzu, modernizację oczyszczalni ścieków, budowę drogi w Jaskulinie, przebudowę drogi gminnej w Czernicy, przebudowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej wokół stawu w Roztoce, prace związane z termomodernizacją budynku Urzędu, termomodernizację Szkoły Podstawowej w Roztoce, rozbudowę szkoły w Gniewkowie, wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych, inwestycje z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w obiektach sakralnych, wieży widokowej, rzeźby św. Jana Nepomucena w Bronowie, czy wymianę oświetlenia ulicznego.

Jak podkreślił wójt Jerzy Ulbin, jest to budżet pod wieloma względami wyjątkowy.
- Jest to budżet rekordowy, który pokazuje jak gmina się zmienia i rozwija. Przyjęte założenia jasno wskazują, że będzie to bardzo pracowity rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group