Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rekreacja z biegiem na orientację

Wtorek, 19 marca 2019, 7:07
Aktualizacja: 9:10
Autor: red
Świdnica: Rekreacja z biegiem na orientację
Fot. UM Świdnica
Na trening biegowy połączony z biegiem na orientację zaprasza mieszkańców w niedzielę, 14 kwietnia prezydent Beata Moskal – Słaniewska.

O godz. 9.00 Świdnicka Grupa Biegowa przeprowadzi lekki trening biegowy na dystansie około 5 kilometrów. Start zaplanowano z parkingu przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świdnicy przy ulicy Śląskiej.

Biegacze dotrą do Bosmanatu, gdzie o godz. 10.00 rozpocznie się bieg na orientację. W tym roku odbędzie się on w Parku Harcerskim. Polega on na odnalezieniu, w jak najkrótszym czasie, zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych. Po ukończonym biegu będzie można wspólnie usmażyć kiełbaski na ognisku przygotowanym przez świdnickich harcerzy.

- Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i skierowany nie tylko do biegaczy, ale do wszystkich mieszkańców, tych dużych i tych mniejszych, do całych rodzin. Bieg na orientację zorganizuje Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej na nowoczesnym sprzęcie elektronicznym (system SI) weryfikującym przebiegnięcie trasy i czas – dodaje Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Zgłoszenia oraz regulamin znajdują się na stronie www.sport.swidnica.pl.

W dniu imprezy w biurze zawodów możliwe są dodatkowe zgłoszenia lub korekty zgłoszeń, jednak organizator w tym przypadku nie gwarantuje zawodnikowi otrzymania pełnych świadczeń (mapa z trasą oraz chip do pomiaru czasu).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group