Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 638
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Rekrutacja do przedszkoli miejskich zakończona

Poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 15:01
Aktualizacja: Wtorek, 29 sierpnia 2017, 9:03
Autor: red
Świdnica: Rekrutacja do przedszkoli miejskich zakończona
Fot. red
Przedszkola miejskie przyjęły w rekrutacji maksymalną liczbę dzieci. W świdnickich placówkach opieką objętych zostało 833 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

W Przedszkolach Miejskich nr 1, nr 3 i nr 15 funkcjonuje po pięć oddziałów, do których uczęszczać będzie po 125 dzieci. W Przedszkolu Miejskim nr 4 i 14 w czterech oddziałach opiekę znajdzie po 100 najmłodszych świdniczan. Natomiast w Przedszkolu Miejskim nr 6 w sześciu oddziałach uczyć się i bawić będzie 145 dzieci. W Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 16 w sześciu oddziałach przygotowano miejsca dla 88 maluszków.

Dodatkowo w Szkole Podstawowej nr 2 utworzono oddział przedszkolny dla dwudziestu pięciu 3 i 4-latków. Nie wszyscy rodzice byli jednak zainteresowani zapisaniem dziecka do oddziału w szkole podstawowej. Czterdziestu ośmiu rodziców, mimo wskazania miejsca w oddziale w szkole, nie wyraziło chęci zapisania tam dziecka. Pięćdziesięcioro dwoje dzieci znalazło opiekę w przedszkolach prowadzonych przez inne podmioty.
- Tegoroczny nabór do przedszkoli był trudny, a spowodowały to rewolucyjne zmiany jakie dokonały się w systemie oświaty. Nie znam takiej gminy, gdzie w stu procentach zapewniono miejsca w publicznych placówkach dla wszystkich dzieci. Przekształcenie byłego Gimnazjum nr 2 w szkołę podstawową dało nam możliwość zmodernizowania pomieszczeń tak, aby przygotować kolejny oddział przedszkolny dla naszych najmłodszych – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Szacuje się, iż miejsc w przedszkolach publicznych zabrakło dla około 30 dzieci, z czego 10 otrzymało w rekrutacji  „0” punktów, co oznacza, że ich zapotrzebowanie na opiekę przedszkolną było niewielkie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group