Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rekrutacja zakończona

Piątek, 21 lipca 2023, 13:18
Autor: red
Świebodzice: Rekrutacja zakończona
Fot. UM Świebodzice
Zakończyła się rekrutacja do szkół średnich w Świebodzicach.

Na terenie Świebodzic mamy dwie szkoły średnie, których bogata oferta edukacyjna cieszy się popularnością zarówno wśród świebodziczan, jak i uczniów z ościennych miejscowości. Poniżej prezentujemy podsumowanie przebiegu rekrutacji do Zespołu Szkół i Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach.
We wtorek, 18 lipca w Zespole Szkół zostały ogłoszone listy uczniów zakwalifikowanych do Technikum oraz Branżowej Szkoły I Stopnia.

Zaplanowane przez Organ Prowadzący Gminę Świebodzice na rok szkolny 2023/2024 zostały dwie klasy wielozawodowe w Branżowej Szkole I Stopnia (64 miejsca) oraz jedna klasa Technikum o dwóch profilach : technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz informatyk (32 miejsca).

W rekrutacji wzięli udział absolwenci Szkół Podstawowych głównie ze Świebodzic, ale także z wielu okolicznych miejscowości takich jak: Wałbrzych, Olszany, Dobromierz, Roztoka, Szymanów, Chwaliszów, Pietrzyków, Boguszów Gorce, Stare Bogaczowice, Siodłkowice, Jugowa, Jedlina-Zdrój.

Ogromnym powodzeniem podczas tegorocznej rekrutacji cieszyła się Branżowa Szkoła I Stopnia, na co mogło mieć wpływ podpisane z lokalnymi firmami porozumienia o współpracy, dzięki czemu Nasza Szkoła jako jedna z niewielu gwarantuje praktyki zawodowe.

Zakwalifikowani kandydaci mają obowiązek do 28 lipca 2023 r. potwierdzić wolę przyjęcia do Zespołu Szkół w Świebodzicach poprzez złożenie oryginałów: Świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej oraz Zaświadczenia o Przystąpieniu do Egzaminów Ósmoklasisty.

31 lipca zostanie podana do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną lista kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

W dniu ogłoszenia wyników ruszy rekrutacja uzupełniająca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group