Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1019
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Władysławowo: Relacja z Władysławowa

Niedziela, 28 lipca 2013, 10:47
Aktualizacja: 10:49
Autor: red.
Władysławowo: Relacja z Władysławowa
Fot. UG Dobromierz
Od piątku grupa pięćdziesięciu uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dobromierz wypoczywa na dziesięciodniowym turnusie kolonijnym we Władysławowie. Bogaty program letniego wypoczynku realizowany jest skrupulatnie krok po kroku.

Dzieci mają już za sobą pierwsze morskie kąpiele, plażowanie, a także zwiedzanie Władysławowa ze szczególnym uwzględnieniem malowniczej dzielnicy Cetniewo, w tym Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, czy Alei Gwiazd Sportu. W Ocen Parku dzieci miały okazję podziwiać wieloryby, rekiny, żółwie olbrzymie, delfiny, orki i inne zwierzęta morskie i oceaniczne, a wrażenia dodatkowo potęgowała wielkość ryb i ssaków w skali 1:1. „Błękitek - mówiący wieloryb” witał dzieci w interaktywnym centrum rozrywki we Władysławowie, gdzie zderzono się z najnowocześniejszą techniką wizualną i edukacyjną w Europie. Dzieci miały okazję rozmawiać na żywo z animowaną postacią wieloryba na ogromnym ekranie podczas improwizowanego dialogu, w który wciągana była cała publiczność, dzięki czemu dowiedziały się wielu ciekawostek z życia wielorybów. Stacja Morskiego Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, fokarium i karmienie fok to atrakcje, które będą wspominane przez długi czas. W Gdańsku z przyjemnością zwiedzano m.in. Stare Miasto, Kościół Mariacki, Długi Targ, czy Westerplatte.

Warto również dodać, że realizacja programu sportowego, integracyjne dyskoteki i wieczorne grillowanie pozytywnie wpływają na atmosferę rozmów i zabaw na świeżym powietrzu.

Należy też zaznaczyć, że bazę kolonijną we wtorek 23 lipca wizytował zastępca wójta Edward Krumplewski, który sprawdził realizację zawartej z organizatorem umowy, a w czasie spotkania z wychowawcami i dziećmi zwrócił szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Uzyskał ponadto pozytywne informacje od uczestników nt. warunków lokalowych, wyżywienia i oferowanych atrakcji. Przygotowanie przez Gminę Dobromierz oferty kolonijnej dedykowanej wyłącznie uczniom gminnych szkół podstawowych sprawdziło się, co podkreślają bezpośrednio zainteresowani, którzy czują się komfortowo i bezpiecznie w swojej grupie wiekowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group