Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 1445
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Religia Heinricha Himmlera

Niedziela, 25 listopada 2012, 13:32
Aktualizacja: 13:33
Autor: red.
Kraj: Religia Heinricha Himmlera
Fot. użyczone
Obóz koncentracyjny Gross Rosen powstał w 1940 r. niedaleko wsi, która obecnie nazywa się Rogoźnica. Przewinęło się przez niego ponad 120 tysięcy osób. Bestialskie warunki pracy i głodowe racje żywnościowe spowodowały, że zmarło w nim co najmniej 40 tys. z nich.

Część więźniów zmuszana była do pracy przy budowie kompleksu Riese. Jego przeznaczeniem według różnych źródeł miała być produkcja tajnej broni lub nowa kwatera Hitlera. Jednak czy mogło być to wejście do legendarnego wnętrza Ziemi, w której żyli mityczni giganci?

Mauzoleum w Wałbrzychu. Wybudowano je tuż przed wybuchem II wojny światowej w hołdzie poległym Ślązakom. Szybko jednak do listy Ślązaków dopisano nazwiska nazistów, a w mauzoleach odbywały się osobliwe przysięgi SS – mannów, którzy deklarowali Hitlerowi swoją wierność aż po grób. Szefem SS był Heinrich Himmler, twórca nazistowskich fabryk śmierci - czyli obozów koncentracyjnych. Podobno wierzył również, że w głębi kuli ziemskiej żyją istoty czerpiące energię z czarnego słońca i mogące pomóc III Rzeszy zdobyć władzę nad naszym globem.

Poglądy nazistowskie porównuje się często do religii. Do czego nawoływały? Czy to prawda, że korzenie ideologii Adolfa Hitlera sięgają okultyzmu? Jaka była rola Heinricha Himmlera, słynącego z przedziwnych przekonań i upodobań, do których z pewnością zaliczyć można meble zrobione z ludzkich szczątków? Co jeszcze kolekcjonował? Polsat Play zaprasza na kolejny odcinek programu „Skarby III Rzeszy” już w poniedziałek 26 listopada, o godzinie 21.30.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group