Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Remiza OSP Wierzbna zostanie rozbudowana

Niedziela, 16 grudnia 2018, 11:36
Autor: red
Wierzbna: Remiza OSP Wierzbna zostanie rozbudowana
Fot. UM Żarów
Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Wierzbnej czekali na taką wiadomość od dawna. Remiza strażacka na terenie wsi zostanie rozbudowana.

Kilka dni temu burmistrz Leszek Michalak, w obecności radnej Rady Miejskiej Zuzanny Urbanik i skarbnik gminy Renaty Dawlewicz podpisał umowę o dofinansowanie tego zadania z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Na realizację zadania "Rozbudowa i nadbudowa garażu OSP z przeznaczeniem na obiekt użyteczności publicznej - miejsce spotkań i działań zmierzających do zwiększenia aktywności społecznej i lokalnej w miejscowości Wierzbna" gmina Żarów otrzymała dofinansowanie w wysokości 234.813,00 złotych. Umowę o dofinansowanie projektu na ręce burmistrza Leszka Michalak wręczył Paweł Czyszczoń dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
- Sam projekt dotyczy rozbudowy i udostępnienia tej części świetlicowej dla mieszkańców Wierzbnej. To jest bardzo aktywna miejscowość. Cieszę się, że kolejne środki w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich trafią do gminy Żarów i mam nadzieję, że nie będą to ostatnie pieniądze, które przekażemy na realizację projektów w tej gminie. Wierzbna to wieś, która uczestniczy aktywnie w programie Odnowa Wsi na Dolnym Śląsku. Mam nadzieję, że ta rozbudowa przyczyni się do tego, że będzie więcej takich inicjatyw, a przede wszystkim stowarzyszeń na obszarach wiejskich - mówi Paweł Czyszczoń dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich.

Sama inwestycja ruszy w przyszłym roku, ale najpierw zostanie jeszcze ogłoszony przetarg, a w następnej kolejności podpisana będzie umowa z wyłonionym wykonawcą zadania.
- Będzie to rozbudowa świetlicy wiejskiej, ale o część związaną z funkcjonowaniem Straży Pożarnej. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbnej znajduje się w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego, dlatego jest wysyłana do wszystkich zdarzeń. Wreszcze strażacy będą mieli więcej miejsca, a dzięki temu też sprawniej będzie mogła funkcjonować świetlica wiejska. Pierwsze prace powinny ruszyć na wiosnę - podkreśla burmistrz Leszek Michalak.

Dzięki planowanej rozbudowie, więcej dodatkowego miejsca zyskają nie tylko strażacy. Zgodnie z założeniem projektu będzie to także miejsce spotkań, z którego będą mogli korzystać również mieszkańcy Wierzbnej.
- To wspaniała wiadomość, czekaliśmy na tę inwestycję już od dłuższego czasu. Sam zakres inwestycji dotyczyć będzie rozbudowy klatki schodowej, która będzie łączyła nadbudowaną świetlicę z wykorzystaniem poddasza znajdującego się nad świetlicą. Będziemy mieć więcej miejsca dla siebie, którego obecnie nam brakuje. Cieszy się także nasze Koło Gospodyń Wiejskich, które działa prężnie na terenie Wierzbnej - dopowiada radna Zuzanna Urbanik.

Koszt całkowity zadania według kosztorysu inwestorskiego to kwota 369.029,18 złotych, ale oficjalna kwota zostanie podana po zakończeniu procedury przetargowej. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach strategii rozwoju lokalnego przez społeczność objętego PROW na lata 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group