Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1326
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gogołów: Remiza otwarta

Poniedziałek, 19 czerwca 2023, 7:53
Aktualizacja: 11:54
Autor: red
Gogołów: Remiza otwarta
Fot. Gmina Świdnica
Mieszkańcy Gogołowa i ościennych miejscowości mają co świętować. Nowo powstała remiza strażacka w Gogołowie zdecydowanie usprawni dbanie o bezpieczeństwo druhnom i druhom OSP Gogołów, a w sobotę 17 czerwca odbyło się jej uroczyste otwarcie.

Powierzchnia użytkowa obiektu to 122,7 m2. W budynku zlokalizowane są 2 garaże na wozy bojowe oraz niezbędne zaplecze sanitarno-szatniowe. Obiekt jest ogrzewany za pomocą bezemisyjnego źródła ogrzewania jakim jest powietrzna pompa ciepła.

- Dawna remiza w Gogołowie powstała w 1965 roku. Początki działalności OSP Gogołów nie były łatwe, to tak naprawdę przyczepa rolnicza wyposażona w ławkę do przewozu strażaków, niezbędny sprzęt gaśniczy z motopompą PO5 oraz ręczną syreną alarmową. Ale to właśnie dzięki zaangażowaniu poprzednich członków zarządu do dnia dzisiejszego OSP Gogołów jest zawsze w gotowości bojowej. W chwili obecnej jednostka liczy 35 członków w tym 15 osób to Dziecięca i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza – nasza przyszłość. Dziś, w tak uroczystym momencie, patrząc na zupełnie nową remizę strażacką, świetlicę wiejską, patrząc w przyszłość, gdzie w planach jest jeszcze budowa placu zabaw, serdecznie dziękujemy za przychylność w szczególności wójt gminy Świdnica, Teresie Mazurek – mówił Zygmunt Balant prezes zarządu oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP.

Na ręce prezesa oraz naczelnika OSP Gogołów wójt gminy przekazała klucze do remizy, a tuż po tym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu.

- Nowo wybudowana remiza wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest, aby strażacy ochotnicy mieli odpowiedni sprzęt i zaplecze do prowadzenia działań. To oni często są pierwsi na miejscu wypadku, prowadza akcje ratunkowe podczas pożarów czy klęsk żywiołowych. Dlatego samorząd gminy Świdnica sukcesywnie dofinansowuje infrastrukturę i zakup nowego sprzętu – mówiła wójt Teresa Mazurek, dziękując jednocześnie wiceministrowi Wojciechowi Murdzkowi za pomoc w pozyskaniu funduszy. Wartość inwestycji to kwota 1,85 mln zł. Zadanie zrealizowano z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie 575 tys. zł.

Zebrani goście zwiedzili remizę, nie zabrakło kwiatów, statuetek i podziękowań wszystkim zaangażowanym w powstanie obiektu, a także wspólnego biesiadowania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group