Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1177
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tomkowice: Remiza w Tomkowicach

Środa, 10 lutego 2021, 13:21
Autor: red
Tomkowice: Remiza w Tomkowicach
Fot. UM Strzegom
Trwają zaawansowane prace związane z powstaniem nowej remizy strażackiej w sołectwie Tomkowice.

Jak podkreśla radny i sołtys tej wsi Andrzej Szczepanik, właśnie spełnia się marzenie wielu pokoleń mieszkańców i zastępów strażaków.
- Nie ukrywam swojej wielkiej radości i satysfakcji z faktu budowy nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomkowicach. Nasi strażacy w pełni zasługują na tak piękny budynek - mówi sołtys. - Na tomkowickich ochotników zawsze można liczyć, o każdej porze dnia i nocy. Szczególnie było to widać podczas ubiegłorocznej nawałnicy we wrześniu i w trakcie późniejszych dużych opadów deszczu. OSP Tomkowice aktywnie uczestniczyło w akcjach ratowniczych i pomagało usuwać szkody - dodaje.

Końca inwestycji nie może się doczekać prezes OSP Tomkowice Stanisław Kubiak, który pełni tę funkcję od 1996 r. - Powtórzę za sołtysem, spełniają się nasze marzenia. Nasza poprzednia remiza zupełnie nie nadawała się już do użytku. Nie mieliśmy gdzie składować sprzętu. Samochód trzymaliśmy w garażu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej i chcę w tym miejscu jej za to serdecznie podziękować - zaznacza prezes. - W tym roku obchodzimy 70-lecie OSP Tomkowice. Nowa remiza jest więc doskonałym prezentem od władz naszej gminy, które mocno zaangażowały się w to działanie. Dodam również, że staramy się o sztandar. Gdy tylko sytuacja pozwoli, chcielibyśmy zorganizować oficjalne otwarcie nowej remizy w Tomkowicach - kończy prezes Stanisław Kubiak.

Przypomnijmy, wszelkie prace rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku od robót rozbiórkowych budynku magazynowego. Na jego miejscu powstał dwukondygnacyjny budynek garażowy wraz z częścią socjalną. W ostatnich tygodniach wykonano przyłącza: energetyczne, kanalizacji sanitarnej i wodociągowej oraz deszczowej. Wykonano konstrukcję dachu z pokryciem. Zamontowano stolarkę okienną i drzwiową zewnętrzną, bramy wjazdowe do remizy. Trwają prace w zakresie instalacji elektrycznych wewnętrznych. W ramach inwestycji usunięto kolizję linii napowietrznej niskiego napięcia. Ponadto zostanie wykonane zagospodarowanie terenu. Planowany termin zakończenia inwestycji - koniec lipca 2021 r. Koszt robót wynosi blisko 730 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group