Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Morawa: Remont budynku w zespole pałacowym w Morawie

Czwartek, 31 stycznia 2019, 11:16
Autor: red
Morawa: Remont budynku w zespole pałacowym w Morawie
Fot. UM Strzegom
W piątek, 25 stycznia br. w Morawie odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego obiektu wchodzącego w skład zespołu pałacowo – parkowego. – Dbamy o lokalne dziedzictwo, dlatego staramy się remontować kolejne budynki – mówi Marzena Muszyńska–Szwegler, prezes Pałac Morawa sp. z o.o.

Realizacja inwestycji możliwa była w ramach zadania pn. "Przebudowa zabytkowego budynku mieszkalnego w zespole pałacowym w Morawie z adaptacją piwnic na funkcje ekspozycyjne". Projekt dofinansowany jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w ramach Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu".

Celem operacji jest zwiększenie poziomu przedsiębiorczości spółki Pałac Morawa oraz rozwój oferty turystycznej na obszarze gminy Strzegom oraz Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu" poprzez przebudowę zabytkowego budynku mieszkalnego na funkcję dwóch mieszkań na wynajem oraz adaptacja piwnic na funkcje sal ekspozycyjnych oraz warsztatów ceramicznych.

- W wyremontowanym budynku będziemy organizować warsztaty ceramiczne, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i seniorów. Ale także wystawy czy wernisaże. Planujemy również organizację warsztatów kulinarnych w oparciu o produkty lokalne, chociażby z wykorzystaniem czosnku niedźwiedziego. Zapraszam wszystkich do współpracy, chcemy aby nowy obiekt tętnił życiem - podsumowuje Marzena Muszyńska - Szwegler.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group