Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 621
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Remont chodnika przy ul. Krzywoustego w Żarowie

Poniedziałek, 22 października 2018, 9:22
Autor: red
Żarów: Remont chodnika przy ul. Krzywoustego w Żarowie
Fot. UM Żarów
Na terenie naszego miasta powstają kolejne chodniki. W tej chwili prace remontowe trwają przy ul. Krzywoustego w Żarowie.

Jest to zadanie, które gmina realizuje wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świebodzicach. Stary chodnik, który znajdował się w tym miejscu był już w bardzo złym stanie technicznym, dlatego wspólnie zadecydowano o budowie nowego ciągu pieszego.

Budowa chodnika przy ul. Krzywoustego w Żarowie realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego "Budowa chodników przy drogach gminnych na terenie gminy Żarów".
- Kontynuujemy zadania związane z budową chodników na terenie naszej gminy. Prace realizowane są teraz przy ul. Krzywoustego na osiedlu Piastów w Żarowie. Zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą inwestycji oraz porozumieniem ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świebodzicach, przy ul. Krzywoustego powstanie chodnik o powierzchni 250 metrów kwadratowych wraz z dojściami do klatek schodowych - mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Łączny koszt realizacji tej inwestycji to kwota 49.200,00 złotych. Remont zostanie sfinansowany ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz środków Spółdzielni Mieszkaniowej, która na to zadanie przeznaczyła połowę poniesionych kosztów 24.600,00 złotych.

W ramach zadania gmina zobowiązana została do wyłonienia wykonawcy robót zgodnie z prawem zamówień publicznych, wykonania zadania, nadzorowania wykonywanych prac oraz odbioru robót budowlanych. Remont potrwa do połowy listopada.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group