Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 660
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Remont drogi z dofinansowaniem z tzw. schetynówek

Czwartek, 16 lutego 2012, 13:26
Aktualizacja: Piątek, 17 lutego 2012, 9:07
Autor: red
Świdnica: Remont drogi z dofinansowaniem z tzw. schetynówek
Fot. red
1 mln zł dofinansowania otrzymał Powiat Świdnicki na remont drogi w ramach „schetynówek”, czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wniosek powiatu oceniono najwyżej przyznając mu 32 punkty. Do remontu dołoży się także gmina Marcinowice, która zabezpieczyła na to zadanie 900 tys. zł.

Minister Administracji i Cyfryzacji podpisał już wnioski o dofinansowaniem remontu dróg w ramach „schetynówek”. Tylko 8 samorządów powiatowych zakwalifikowało się do dofinansowania. Wśród nich na pierwszym miejscu uplasował się wniosek Powiatu Świdnickiego z 32 punktami. Do remontu zgłoszono przebudowę 2,6 kilometrowego odcinka Marcinowice-Śmiałowice, trasę przez miejscowość Śmiałowice oraz odcinka Śmiałowice-Klecin.
- Jesteśmy jednym z trzech powiatów, obok wrocławskiego i dzierżoniowskiego, które otrzymały tak wysokie dofinansowanie wynoszące 1 mln zł. Otrzymane środki z MAiC oraz z Gminy Marcinowice pozwolą zakończyć ostatni III etap realizowanego projektu „Przebudowa drogi powiatowej 2879D Marcinowice - Śmiłowice oraz drogi powiatowej 2886D w m. Śmiłowice, m. Marcinowice i odcinek Marcinowice - Klecin” - mówi Sabina Cebula z Zarządu Powiatu w Świdnicy.

W tym roku samorząd powiatowy będzie mocno trzymał się za kieszeń, dlatego na remonty powiatowych szos trudno będzie wygospodarować wymarzoną ilość niezbędnych środków. - Dlatego tak bardzo zabiegamy o każdą złotówkę na nasze drogi. Staramy się wykorzystywać wszystkie możliwości pozyskania środków zewnętrznych i każdą szansę na dofinansowanie planowanych remontów. – podkreśla Sabina Cebula z Zarządu Powiatu.

W realizację zadania zaangażował się także marcinowicki samorząd. Wójt Marcinowic Jerzy Guzik wspólnie z Radą Gminy postanowili przeznaczyć 900 tys. zł dofinansowania z gminnego budżetu na to konkretne zadanie. – To kolejny przykład na dobrą współpracę samorządów przy realizacji dużych zadań i ważnych inwestycji. – dodaje Sabina Cebula.

W sumie na wszystkie drogi powiatowe na Dolnym Śląsku w ramach „schetynówek” przeznaczono 6 mln zł rządowego dofinansowania. Pozwoli to na zmodernizowanie 22,4 km dróg powiatowych w regionie. Koszt całkowity prac remontowych wyniesie nieco ponad 18 mln zł. Dofinansowanie pochodzić będzie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność- Rozwój.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group