Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 767
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Remont przedszkola

Poniedziałek, 21 marca 2022, 9:08
Autor: red
Strzegom: Remont przedszkola
Fot. UM Strzegom
W piątek 18 marca gmina Strzegom podpisała umowę na remont Publicznego Przedszkola nr 3 w Strzegomiu. Jego wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Budowlane SAWREM sp. z o.o. sp.k. z Wrocławia, które zostało wyłonione w przetargu. Koszt inwestycji wynosi blisko 5,67 mln zł.

Przypomnijmy, przedszkole noszące imię "Zielony Zakątek" w ciągu najbliższych 15 miesięcy przejdzie wielką metamorfozę. Strzegomski samorząd pozyskał w 2021 r. dotację w wysokości ok. 3 mln zł z "Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych" na ten cel!

Zakres prac remontowych jest bardzo duży i obejmuje m.in.: remont poszczególnych pomieszczeń, remont i wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, wymianę instalacji gazowej i centralnego ogrzewania. Będzie też remont kotłowni wraz z wymianą kotłów oraz docieplenie stropu strychu i piwnicy. W planach jest także montaż paneli fotowoltaicznych, wykonanie schodów żelbetowych, remont kominów, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie nowych odcinków kanalizacji deszczowej z odwodnieniem liniowym wraz z podłączeniem do istniejącej studni kanalizacji deszczowej. Powstanie parking, a także monitoring na zewnątrz i w środku.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że budynek przedszkola wpisany jest do Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Strzegom. Z tego też powodu jego odrestaurowanie będzie w dużym stopniu zależało od konserwatora zabytków, który będzie miał wpływ m.in. na wybór kolorystyki elewacji lub rodzaju stolarki okiennej i drzwiowej.

Na czas prac remontowych podopieczni Publicznego Przedszkola nr 3 w Strzegomiu przeprowadzili się do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 na ul. Brzegowej, gdzie na parterze utworzono 5 sal dla 120 dzieci. Wszystko wskazuje na to, że wrócą one do odremontowanego przedszkola na początku września 2023 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group