Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 537
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz/Region: Remont przejazdu kolejowego

Czwartek, 3 grudnia 2015, 6:40
Autor: opr.red.
Dobromierz/Region: Remont przejazdu kolejowego
Fot. www.dobromierz.pl
Od kilku dni trwają prace na przejeździe kolejowym w Borowie. Realizowane zadanie było długo oczekiwane przez mieszkańców, którzy wielokrotnie prosili o pomoc i zwracali się do Polskich Kolei Państwowych z prośbą o rozbiórkę nieczynnych torów kolejowych.

W związku z licznymi wnioskami mieszkańców Borowa oraz staraniami Wójta Jerzego Ulbina, radnej Agaty Ślęzak, a także przedstawicieli Stowarzyszenia ,,Aktywni Borów-Dzierzków”, Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego w Jaworzynie Sląskiej rozpoczęła prace, polegające na usunięciu nieczynnego przejazdu kolejowego znajdującego się w ciągu drogi powiatowej przy wjeździe do Borowa.

Stary przejazd był dla mieszkańców i wszystkich przejeżdżających nim osób bardzo uciążliwy i niejednokrotnie narażał na straty finansowe, będące skutkiem uszkodzenia samochodów czy innych pojazdów. Zaplanowany zakres prac przewiduje usunięcie nieczynnych torów z pasa jezdni, wykonanie podbudowy z mieszanki kamiennej oraz wykonanie nowej nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej w postaci warstwy wiążącej i ścieralnej. Powierzchnia realizowanych prac to około 150 m kw. Planowany termin zakończenia prac to koniec przyszłego tygodnia.

W imieniu wykonawcy przepraszamy za wszystkie utrudnienia komunikacyjne powstałe na okoliczności prowadzonych prac remontowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group