Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 567
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Remont świetlicy na półmetku

Środa, 3 lipca 2013, 9:46
Aktualizacja: 9:47
Autor: red.
Region: Remont świetlicy na półmetku
Fot. użyczone
Coraz większego tempa nabierają remontowe i modernizacyjne prace na świetlicy wiejskiej w Krukowie. I jak przewiduje ustalony harmonogram, najprawdopodobniej, w październiku krukowianie będą mogli już w pełni korzystać z odbudowanej świetlicy.

– W chwili obecnej zakończyły się już prace konstrukcyjne i przystępujemy do obkładania stropów oraz ścian płytami ognioodpornymi. Ponadto, wykonujemy wewnętrzne instalacje kanalizacyjne oraz przymierzamy się do zamontowania kolejnych instalacji grzewczych. Po zamontowaniu nowych okien, naszym następnym etapem będzie wykonanie elewacji. Będzie to już koniec prac konstrukcyjnych w Krukowie. Prac bardzo obciążeniowych i czasochłonnych – tłumaczy Andrzej Pach, właściciel firmy P.P.H.U. BOWIP Andrzej Pach, która wygrała przetarg na realizację tego zadania.

Przypomnijmy, że dzięki pozyskanym przez gminę Żarów środkom unijnym z Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” udało się rozpocząć remont świetlicy, która wymagała już gruntownej modernizacji. Całkowity koszt tego zadania wyniesie około 505 tysięcy złotych, z czego dokładnie 367.746,63 złotych to dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Pierwsze prace remontowe na świetlicy rozpoczęły się pod koniec marca. Już dziś jednak widać ogromne postępy.

– W tym czasie wykonanych zostało dużo rozbiórek. Położony został również nowy dach, zdjęto starą dachówkę i wymieniono poszczególne krokwie. Dziś już świetlica w Krukowie ma nowy, ocieplony dach z położoną blachodachówką. Również pomieszczenie na poddaszu jest już w pełni wyremontowane i przygotowane do malowania – dopowiada wykonawca projektu Andrzej Pach.

Rozbiórkowymi pracami w Krukowie interesują się również sami mieszkańcy, którzy przychodzą i doglądają swojego wiejskiego przybytku. – Przeprowadzenie i zakończenie tej inwestycji to sprawa priorytetowa, nie tylko dla mieszkańców Krukowa, ale również dla całej naszej gminy. Tereny wiejskie potrzebują placówek, gdzie mieszkańcy mogą się spotkać i porozmawiać o sprawach sołectwa. Nie da się zapewnić od razu takich obiektów we wszystkich naszych siedemnastu miejscowościach. Z konsekwencją jednak realizujemy cel zapewnienia miejsc integracji wiejskiej każdego roku, w kolejnych miejscowościach. To jeden z priorytetów gminy Żarów – mówi burmistrz Leszek Michalak.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group