Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 515
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rogoźnica: Remont świetlicy w Rogoźnicy zakończony

Czwartek, 4 lipca 2013, 12:41
Aktualizacja: 12:43
Autor: red.
Rogoźnica: Remont świetlicy w Rogoźnicy zakończony
Fot. UM Strzegom
Zakończył się długo oczekiwany remont świetlicy wiejskiej w Rogoźnicy. Swojego zadowolenia nie ukrywa sołtys Henryk Radkowski, jak i sami mieszkańcy tego podstrzegomskiego sołectwa.

Przypomnijmy, w marcu br. rozpoczęła się modernizacja świetlicy wiejskiej. Aktualnie pomieszczenia gospodarcze, jadalnia, kuchnia, magazyn, toalety i hol są jak nowe i pachną świeżością. Zakres robót remontowych obejmował zamurowanie otworu okiennego w kuchni; wykonanie izolacji poziomych - hydroizolacja i termoizolacja w jadalni, kuchni, toaletach i pomieszczeniu gospodarczym; wymianę tynków, wykonanie nowych posadzek, ułożenie glazury, roboty malarskie, montaż urządzeń kuchennych w kuchni, przebudowę i wymianę wewnętrznej instalacji wodociągowej, przebudowę oraz przeniesienie zestawu wodomierzowego w kuchni, przebudowę wewnętrznej kanalizacji sanitarnej, wykonanie wentylacji grawitacyjnej nawiewno-wywiewnej w toaletach i przebudowę instalacji elektrycznej. Remontem zostało objęte ok. 50 procent powierzchni tego lokalu.

- Świetlica diametralnie się zmieniła, zyskała na funkcjonalności i będzie służyć nie tylko mieszkańcom samej Rogoźnicy, ale też gościom, którzy do nas przyjadą z zewnątrz, np. z okazji kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej do Muzeum Gross-Rosen. Już nie musimy się wstydzić tego miejsca. W końcu spełnia ono nowoczesne standardy - mówi wyraźnie zadowolony Henryk Radkowski.

Wykonawcą robót był Zakład Usługowy Ogólno-Budowlany Ryszard Zarzycki, Piotr Gadzina S.C. z Kamiennej Góry, oddział w Strzegomiu. W budżecie przeznaczono na ten cel kwotę w wysokości 65 tys. zł.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group