Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tomkowice: Remont świetlicy wiejskiej w Tomkowicach dobiega końca

Piątek, 19 lipca 2013, 14:15
Aktualizacja: 14:19
Autor: red.
Tomkowice: Remont świetlicy wiejskiej w Tomkowicach dobiega końca
Fot. UM Strzegom
Sala komputerowa, punkt przedszkolny, krużganek, nowe węzły sanitarne i nowoczesna kotłownia to efekt kapitalnego remontu świetlicy wiejskiej w Tomkowicach.

Kwestia przywrócenia obiektowi właściwego wyglądu i jego jak najlepszej użyteczności była poruszana w toku licznych dyskusji, w efekcie których już w sierpniu 2013r. kapitalny remont świetlicy wiejskiej w Tomkowicach zostanie zakończony.

W ramach wykonywanych prac zrobiono odwodnienie terenu, wylano nowe fundamenty, założono nowe ogrzewanie, profesjonalnie docieplono dach. W remoncie przewidziano również przyszłościowe miejsce na punkt przedszkolny dla dzieci od 2 do 4 lat. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa małych dzieci, przebywających w obiekcie pod fachową, pedagogiczną opieką. Wykonywane jest również pomieszczenie komputerowe, które będzie służyło mieszkańcom wsi. Budynek na zewnątrz został ocieplony, odnowiono elewację i wykonano zadaszenie nad wejściem do świetlicy.

Warto podkreślić, że w budynku zainstalowano nowoczesną kotłownię, wyposażoną w pompę ciepła. Jest to pierwsza w gminie Strzegom i miejmy nadzieję, że nie ostatnia pompa wodna, która będzie ogrzewała cały obiekt. W ramach renowacji budynku wymieniono również drzwi oraz posadzkę w jednym z pomieszczeń. - Świetlica ma być miejscem integracyjnym dla mieszkańców i dlatego też podjęte zostały działania, żeby ten obiekt stał się taką perełką w naszej wsi - powiedział Andrzej Szczepanik, sołtys Tomkowic.

Podczas wykonywania robót powstał techniczny problem z parkietem na sali głównej, ponieważ nastąpiło jego uniesienie na szerokości 4-4,5 m. Został on nadcięty, jednak to tylko chwilowe rozwiązanie. Bardzo możliwe, że brak odpowiedniej izolacji przyczynił się do wypaczenia parkietu. W tym roku środków finansowych na remont podłogi nie uda się już pozyskać. Stało się tak, ponieważ pojawiło się wiele dodatkowych i niespodziewanych prac w związku z remontem świetlicy, które trzeba było wykonać niezwłocznie.

- Ważnym elementem, który chcemy zrealizować w przyszłości, jest ogrodzenie obiektu, założenie bramy i monitoringu. Zwiększy to bezpieczeństwo i uchroni obiekt przed wandalami. Remont świetlicy jest bardzo kosztowny i pracochłonny, dlatego trzeba zabezpieczyć teren wokół budynku - dodał Andrzej Szczepanik. Wszystkie działania realizowane są w oparciu o plan odnowy wsi Tomkowice.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group