Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Remont ze ścieżką rowerową w tle

Niedziela, 17 kwietnia 2016, 10:50
Autor: opr.red.
Strzegom: Remont ze ścieżką rowerową w tle
Fot. www.strzegom.pl
Rozpoczął się remont ul. Promenady, który wchodzi w skład dużego zadania o nazwie „Przebudowa dróg gminnych w Strzegomiu: ul. Kościuszki, Ofiar Katynia oraz Promenada łączących się z drogą wojewódzką nr 374”. Wykonawcą tej części inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o, które wykona zadanie za kwotę 2 022 518,42 zł.

- To bardzo ważna inwestycja w urokliwej części Strzegomia. Promenada jest ulicą wiodącą na Górę Krzyżową, tak często odwiedzaną przez mieszkańców i turystów. Będzie nowa nawierzchnia ulicy, oświetlenie ledowe, nowe zatoki parkingowe, ale przede wszystkim ścieżka spacerowo – rowerowa wiodąca od ul. Kościuszki do witacza edukacyjnego (przy ogródkach działkowych), a po rozgałęzieniu – ścieżka rowerowa aż do granicy lasu (przy wieży ciśnień). Dopełnieniem inwestycji będzie przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania Promenada-Kościuszki-Ofiar Katynia, a także remont ul. Ofiar Katynia, gdzie powstaną również zatoczki parkingowe - wyjaśnia przewodniczący RM Tomasz Marczak.

- Powstanie ścieżki rowerowej wiodącej od granicy lasu, wzdłuż ul. Promenady i ul. Kościuszki, aż do ul Bankowej sprawi, że ta część miasta nabierze prawdziwego charakteru sportowo – rekreacyjnego. Dodać również należy, że ul. Kościuszki po remoncie zyska na bezpieczeństwie, ponieważ powstanie wyniesione przejście dla pieszych (na wysokości ul. Matejki) oraz dwie wysepki z przejściem dla pieszych w obrębie skrzyżowania Promenda –Kościuszki – Ofiar Katynia. Wymienione skrzyżowanie będzie również monitorowane” –komentuje zastępca burmistrza Wiesław Witkowski.

Finał inwestycji zaplanowany jest na koniec sierpnia 2016 r.- Przepraszamy za utrudnienia, wynikające z zamknięcia od 4 kwietnia br. powyższych ulic i prosimy o cierpliwość, bo robimy to dla nas, dla dobra mieszkańców naszej gminy – powiedział Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group