Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 575
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Remontują drogi gminne i powiatowe

Wtorek, 21 czerwca 2016, 8:20
Autor: red
Gmina Świdnica: Remontują drogi gminne i powiatowe
Fot. Gmina Świdnica
Boleścin, Bystrzyca Górna, Pszenno, Modliszów, Witoszów Dolny – to w tych sołectwach trwają obecnie prace związane z przebudową dróg powiatowych i gminnych.

Zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2878D na odcinku Boleścin – Krzczonów – etap I” realizowany jest powiat świdnicki w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019.Wartość zadania wyniesie ok 1 614 061,19 zł. Środki na realizację zadania otrzymał powiat świdnicki z wyżej wymienionego programu. Natomiast gmina Świdnica współfinansuje inwestycję, poprzez udzielenie dotacji powiatowi świdnickiemu w wysokości 770 tys. zł. Wykonawcą prac jest firma SKANSKA S.A. z Warszawy.

Zakres prac obejmuje między innymi: wykonanie kanalizacji deszczowej w miejscowości Boleścin, przebudowę istniejących chodników oraz budowę nowych chodników do ostatnich zabudowań, przebudowę zjazdów do posesji, przebudowę istniejącej nawierzchni (przystosowanie nawierzchni do ruchu ciężkiego – do kategorii ruchu KR3), wykonanie nowego oznakowania poziomego grubowarstwowego na całym odcinku przebudowywanej drogi oraz wymiana istniejącego oznakowania pionowego. Przekazanie placu budowy nastąpiło 23 maja bieżącego roku, a termin zakończenia planowany jest na 30 września 2016 r.

Ponadto trwają prace przy przebudowie dróg w następujących miejscowościach:

Bystrzyca Górna – droga dojazdowa do osiedla. Przebudowa obejmuje wykonanie drogi szerokości 4,5 m o nawierzchni z kostki betonowej na odcinku ok. 120 m wraz z podbudową i odwodnieniem oraz wymianą przepustu na wjeździe z drogi powiatowej.

Bystrzyca Górna – dojazd do zakładów zlokalizowanych na terenie byłego METALPLASTU. Zakres obejmuje wymianę nawierzchni asfaltowej na odcinku ok. 35 mb o powierzchni ok. 200 m2 od zjazdu z drogi powiatowej do nawierzchni z kostki betonowej.

Pszenno ul. Czereśniowa, dz. nr 65/23. Wykonywana jest droga o nawierzchni z kostki betonowej, szerokości 4,5 m o długości 250 m wraz z podbudową i odwodnieniem drogi kanalizacją deszczową.

Modliszów – pętla autobusowa na działce nr 174/6. Zakres obejmuje wykonanie pętli do nawracania o nawierzchni z kostki betonowej wraz z podbudową. Wykonane zostaną również nowe przepusty o długości ok. 30 m wraz z odtworzeniem rowów w obrębie pętli. Wykonane zostanie odwodnienie drenażem o średnicy 100 mm.

Roboty wykonywane są przez firmę MAT-BRUK ze Świdnicy. Wartość wykonywanych robót wyniesie ok. 270 tys. zł. z budżetu gminy Świdnica. Termin zakończenia planowany jest na 30.06.2016 r.

Rozpoczęto również prace przy przebudowie drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Witoszowie Dolnym. Realizowany jest odcinek o długości ok. 1100 m, od drogi asfaltowej za salą gimnastyczną w Witoszowie w kierunku Witoszowa Górnego. Wykonana zostanie droga o nawierzchni asfaltowej szerokości 3,5 – 4,5 m wraz z podbudową, przepustami, odwodnieniem i korektą istniejących rowów przydrożnych. Zadanie realizowane jest przez ŚPBDiM sp. z o.o. w Świdnicy. Wartość robót wyniesie ok. 400 tys. zł. Zakończenie prac zaplanowano na połowę lipca br. Zadanie zostało objęte dofinansowaniem z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w kwocie 249 900 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group