Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 646
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łażany: Remontują drogi w Łażanach

Wtorek, 9 lipca 2024, 15:00
Aktualizacja: 16:01
Autor: red
Łażany: Remontują drogi w Łażanach
Fot. UM Żarów
Kontynuujemy prace drogowe przy ul. Polnej i Szkolnej w Łażanach. Zniszczone drogi już niebawem doczekają się kompleksowej przebudowy.

Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem i choć termin zakończenia zadania został zapisany w umowie na koniec listopada, wszystko wskazuje na to, że drogi zostaną wcześniej oddane do użytku naszych mieszkańców.

- Są to inwestycje realizowane z Rządowego Funduszu Budowy Dróg Samorządowych, na które gmina Żarów otrzymała 70 procent dofinansowania. Prace idą dobrym tempem, nie ma opóźnień i jeżeli to tempo zostanie utrzymane, to termin listopadowy jest bezpieczny. A być może uda się, że droga zostanie wykonana jeszcze wcześniej. Jesteśmy też dogadani z inwestorami sieci, które na tej drodze się znajdują, firma Tauron oraz inne firmy ze swoimi światłowodami wykonują swoje prace. To cieszy i nie ma obaw, że po wykonaniu asfaltu będziemy musieli później zniszczyć drogę i ryć asfalt, żeby położyć nowe sieci. Firma Tauron wykonuje nową sieć średniego napięcia w trakcie naszych prac. I nie ma tutaj zagrożenia zniszczenia nowo wybudowanej drogi. W ramach zadania będzie wykonany tutaj asfalt na obu drogach, na środku powstanie wyniesione bezpieczne skrzyżowanie, żeby spowolnić tutaj ruch, bo są dwa długie odcinki drogowe. Wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa oraz nowe oświetlenie w technologii LED. Ponadto firma Tauron zlikwiduje słupy, które już istnieją z napowietrzną linią. Linie te zostaną też schowane w ziemi. Będzie estetycznie i elegancko – mówi burmistrz Przemysław Sikora.

Inwestycje cieszą także mieszkańców naszej gminy, a prace przy realizacji tego zadania na bieżąco monitorują burmistrz Przemysław Sikora, radny i sołtys Łażan Armand Toporowski oraz pracownicy Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

- Zniszczone drogi na tym odcinku są problemem komunikacyjnym dla mieszkańców i kierowców, dlatego cieszymy się, że już niebawem to zadanie będzie w całości zakończone. Nie narzekamy również na utrudnienia, w związku z realizowaną inwestycją i współpracujemy z firmą wykonawczą. Wyremontowane drogi to będzie nie tylko dogodny dojazd do pół dla rolników, ale przede wszystkim wygoda dla mieszkańców – mówi radny Rady Miejskiej i sołtys Łażan Armand Toporowski.

Przebudowa dróg przy ul. Polnej i Szkolnej w Łażanach zostanie sfinansowana ze środków budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowity koszt remontu dróg to kwota 2.058.978,42 zł, a przyznane dofinansowanie 1.441.284,89 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group