Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1300
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Remonty chodników

Środa, 12 sierpnia 2020, 7:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: red
Gmina Żarów: Remonty chodników
Fot. UM Żarów
Trwa remont kolejnych chodników na terenie gminy Żarów. Prace w tej chwili realizowane są przy ul. Wojska Polskiego w Mrowinach oraz przy ul. Świdnickiej w Wierzbnej.

Inwestycje finansowane są ze środków budżetu gminy Żarów oraz środków funduszu sołeckiego.
– Wspólnie z mieszkańcami wsi na zebraniu wiejskich zadecydowaliśmy, aby większą część środków funduszu sołeckiego przekazanych z budżetu gminy Żarów, przeznaczyć na remont chodników. To kontynuacja prac, bowiem chodnik w pewnej części został wyremontowany również w minionym roku. Prace jeszcze się nie zakończyły, a dzięki tej inwestycji będzie nie tylko wygodniej, ale przede wszystkim bezpieczniej – mówi przewodniczący Rady Miejskiej i mieszkaniec Mrowin Roman Konieczny.

– Prace przy remoncie chodnika rozpoczęły się również w Wierzbnej. Jak co roku, wspólną decyzją mieszkańców, środki z funduszu sołeckiego, zostały przekazane na modernizację chodnika na terenie naszej wsi. Ulica Świdnicka w Wierzbnej to bardzo ruchliwa ulica, tym odcinkiem drogowym przejeżdżają nie tylko samochody osobowe, ale również ciężarówki. Dlatego zależało nam, aby w tym miejscu wyremontowany został ciąg pieszy. Ważny jest komfort mieszkańców, ale jeszcze ważniejsze jest ich bezpieczeństwo – mówi mieszkanka Wierzbnej i radna Rady Miejskiej Zuzanna Urbanik.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group