Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 636
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Remonty chodników przy drogach powiatowych

Piątek, 16 sierpnia 2013, 12:01
Aktualizacja: 12:03
Autor: red.
Gmina Strzegom: Remonty chodników przy drogach powiatowych
Fot. UM Strzegom
W najbliższym okresie będą wybudowane nowe odcinki chodników przy drogach powiatowych w czterech miejscowościach gminy Strzegom: Stanowicach, Żelazowie, Goczałkowie i Tomkowicach.

Wpłynie to zdecydowanie na funkcjonalność tych dróg oraz zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego mieszkańców w/w sołectw. Wykonanie nowych chodników jest możliwe dzięki porozumieniu o współpracy pomiędzy powiatem świdnickim a gminą Strzegom, na mocy którego strzegomski samorząd współfinansuje inwestycje w kwocie 200 tys. zł. Powiat wyasygnował na ten cel kwotę w wys. 50 tys. zł. W ramach działań, za realizację których odpowiedzialna jest Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego, wybudowane zostaną chodniki przy drodze powiatowej nr 2884 D w Stanowicach (ul. Strzegomska), drodze powiatowej nr 2792 D (miejscowość Żelazów) oraz drodze powiatowej nr 2887 D w Goczałkowie (ul. Boczna). Te trzy inwestycje wyceniono w przetargu na łączną kwotę przeszło 143 tysięcy złotych. Prace zostaną przeprowadzone przez firmę Drog - Art ze Strzegomia. W wyniku przetargu udało się zaoszczędzić środki finansowe, które zostaną z kolei przeznaczone na budowę chodnika we wsi Tomkowice. Przetarg na to zadanie zostanie natomiast ogłoszony jeszcze w sierpniu.

Oprócz tego, w miejscowości Stanowice zostanie wybudowany - już tylko ze środków powiatu świdnickiego - chodnik przy ulicy Olszańskiej (droga powiatowa nr 2919 D), o dł. ok. 200 mb. W wyniku przetargu wyłoniono firmę Bud- Bruk z Pastuchowa, która podjęła się wykonania tej inwestycji. Koszt zadania to 20 tys. zł.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group