Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Remonty cząstkowe

Wtorek, 2 stycznia 2024, 11:26
Aktualizacja: 12:26
Autor: red
Świdnica: Remonty cząstkowe
Fot. UM Świdnica
W trosce o bezpieczeństwo oraz komfort poruszania się po drogach będących w zarządzie miasta, po przeprowadzonym monitoringu stanu nawierzchni oraz informacjach otrzymanych od mieszkańców, wykonywane są na bieżąco remonty cząstkowe.

Ubytki w nawierzchniach jezdni zabezpieczane są zarówno masą na zimno, jak i masą mineralno –asfaltową, w zależności od wielkości ubytku i panującej temperatury. Gruntowne remonty przeprowadzone będą dopiero wiosną. W tej chwili podejmowane są interwencje, wymagające natychmiastowej reakcji.

Do końca grudnia tego roku wykonany zostanie jeszcze remont cząstkowy ulicy Rolniczej oraz zabezpieczenie powstałych przełomów w ulicy Bolesława Chrobrego i ul. Władysława Sikorskiego. Dalsze prace uzależnione będą od warunków atmosferycznych, jeżeli na to pozwolą, to na początku stycznia rozpocznie się remont w obszarze ulic: Waleriana Łukasińskiego, Henryka Pobożnego i Kazimierza Odnowiciela.

Na remonty cząstkowe dróg gminnych przeznaczona została w tym roku kwota 664 tys. zł. Wyremontowano ok. 2600 m2 ubytków w jezdniach.

W przypadku zaobserwowanych uszkodzeń, prosimy o przekazywanie informacji za pośrednictwem maila: mieszkancy@um.swidnica.pl, przez aplikację mMieszkaniec lub pod nr tel. 74/ 856 29 46.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group