Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 1390
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Remonty na półmetku

Poniedziałek, 28 sierpnia 2023, 17:32
Autor: red
Żarów: Remonty na półmetku
Fot. UM Świebodzice
Niebawem do użytku mieszkańców osiedla domków jednorodzinnych w Żarowie oddaną zostaną nowe nawierzchnie drogowe. Kontynuujemy prace przy budowie dróg w rejonie ulic Topolowej, Jaworowej i Wiosennej w Żarowie.

Przypomnijmy, że w ramach tego zadania przebudowane zostanie również skrzyżowanie przy ul. Wiosennej, Jaworowej, Jarzębinowej i Pogodnej. Mieszkańcy i kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo przed nami jeszcze kolejne etapy tej inwestycji.

- Budowa nowych dróg, chodników, bezpiecznych przejść dla pieszych i montaż nowego oświetlenia to kolejne ważne inwestycje, które realizujemy na terenie naszego miasta. W tej chwili trwają tam jeszcze prace związane z budową chodników oraz prace kanalizacyjne, które prowadzi Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie. Jednocześnie zakończyliśmy już montaż nowych lamp oświetleniowych. W ramach zadania przebudowane zostanie także czterowlotowe skrzyżowanie na skrzyżowanie typu rondo. Dodatkowo w ramach konieczności wprowadzenia elementów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powstaną wyniesione i doświetlone przejścia dla pieszych. W ostatnim etapie tego zadania wykonana zostanie nawierzchnia z betonu asfaltowego – mówi kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie Wojciech Lesiak.

Zgodnie z podpisaną umową, inwestycje drogowe w tej części miasta, mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Całkowita wartość prac wynosi 3.450.058,33 złotych. Zadanie jest finansowane ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego przez gminę dofinansowania w wysokości 1.575.044,50 złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group