Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 584
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Remonty w Szkole Podstawowej w Mrowinach

Sobota, 16 kwietnia 2016, 16:17
Autor: opr.red.
Żarów: Remonty w Szkole Podstawowej w Mrowinach
Fot. www.um.zarow.pl
Nowe okna i rynny, remont dachu, modernizacja pomieszczenia garażowego, nowe ogrodzenie i pomoce dydaktyczne. To tylko kilka wymienionych inwestycji, które w ostatnim czasie realizowane były w Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach. W zasadzie było ich znacznie więcej.

Uczniowie mogą również korzystać z nowych pomocy dydaktycznych, które zostały zakupione przez szkołę. Do ich dyspozycji jest także gabinet pielęgniarski, który od niedawna został uruchomiony w świetlicy do zajęć gimnastycznych. Przy nowej świetlicy zamontowane zostało ogrodzenie, a cały teren przed budynkiem szkolnym oczyszczono i uporządkowano. Na tym etapie szkolne remonty w placówce pochłonęły 47 tysięcy złotych. I jak zapowiada dyrektor szkoły Barbara Nowak dalszych inwestycji będzie ciąg dalszy. - To nasza mała, wiejska szkoła, a w niej duży potencjał. Obok świetlicy wiejskiej w Mrowinach to główne centrum życia społecznego mieszkańców wsi. Zwłaszcza tych najmłodszych. Dlatego zależy nam, aby miejsce to było schludne, estetyczne, a przede wszystkim przyjazne dla wszystkich dzieci. Remonty, które w ostatnim czasie były realizowane w Szkole Podstawowej w Mrowinach to kontynuacja prac, które wcześniej podejmował również dyrektor szkoły Roman Konieczny. W placówce zostały już wymienione wszystkie okna, a remontu doczekał się dach budynku oraz szkolne toalety. Został także zbity tynk na szkolnym budynku. Zakupiliśmy nowe meble do klas lekcyjnych, sprzęty dydaktyczne oraz instrumenty muzyczne. Uporządkowane zostało także pomieszczenie garażowe oraz przyszkolny teren. Został wyremontowany również pokój nauczycielski - wymienia Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Zmiany zauważyli również uczniowie szkoły, którzy nie wyobrażają sobie edukacji w innej niż ta w Mrowinach placówce. - W naszej klasie zostały wymienione okna. Korzystamy także z nowej wykładziny i nowych szafek szkolnych. W szkole są również nowe monitory komputerowe oraz drukarka, które także są dla nas dostępne - mówi Kornel uczeń Szkoły Podstawowej w Mrowinach.

Remonty w szkolnej placówce zostały sfinansowane ze środków finansowych z budżetu gminy Żarów oraz szkolnych, pozyskanych z różnych źródeł. A co w dalszym etapie? - Chciałabym, aby uczniowie naszej szkoły mogli korzystać z nowego placu zabaw. To zadanie na dziś i mam nadzieję, że uda się go zrealizować - dopowiada dyrektor szkoły Barbara Nowak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group