Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1338
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Remonty zabytków

Niedziela, 7 kwietnia 2024, 9:35
Autor: red
Gmina Żarów: Remonty zabytków
Fot. UM Żarów
Gmina Żarów przekazała kolejne środki finansowe na renowację zabytków w parafiach gminy Żarów. Burmistrz Leszek Michalak podpisał umowę na remont podestu pod ławkami z wymianą podestu drewnianego oraz wykonanie i montaż ławek w kościele w Imbramowicach.

Umowa została podpisana i przekazana na ręce proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Imbramowicach ks. Ryszarda Mencla. Jest to już kolejna dotacja, która została przekazana na remonty i konserwację zabytków wpisanych do rejestru zabytków.

- Zabytki to pamięć i piękno, które tworzą naszą tożsamość i poprawiają jakość naszego otoczenia. Dzięki przeprowadzonym pracom będą mogły służyć mieszkańcom przez kolejne lata – mówi burmistrz Leszek Michalak. I dodaje. - Na zadania związane z odnową zabytków nasza gmina pozyskała dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, a łączna wartość inwestycji, które będziemy realizować w kościołach w Imbramowicach, Zastrużu oraz Bukowie wynosi ponad 500 tysięcy złotych. W najbliższych dniach podpisana zostanie jeszcze umowa na konserwację barokowej ambony w kościele w Bukowie.

Zakres prac w kościele w Imbramowicach będzie obejmował roboty rozbiórkowe istniejącego podkładu wapienno-gruzowego pod pomost pod ławkami, zdjęcie starego piasku i gruntu do grubości nowych projektowych warstw posadzki, ułożenie warstwy zagęszczonej, wykonanie dylatacji oraz izolacji przy murach kościoła, wykonanie warstwy betonu, izolacji poziomej z papy asfaltowej termozgrzewalnej pod posadzką, płyty posadzkowej żelbetowej, ułożenie podłogi pod ławkami z desek wraz z zabezpieczeniem przed korozją biologiczną i pożarem, oszlifowanie i pomalowanie desek oraz montaż listew przypodłogowych, wykonanie nowych ławek oraz ich montaż. Wartość całej inwestycji wynosi ponad 130 tysięcy złotych. Na realizację tego zadania gmina Żarów pozyskała dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group