Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 828
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Reprezentacja Polski już nie tylko w rękach PZPN–u

Środa, 10 kwietnia 2013, 14:20
Aktualizacja: 14:24
Autor: red.
Kraj: Reprezentacja Polski już nie tylko w rękach PZPN–u
Fot. użyczone
Tworzy się nowa Kadra Polski w Piłce Nożnej. Czy rośnie nam nadzieja piłkarska, która w przyszłości będzie wygrywać najważniejsze mecze? Okaże się to z pewnością już za kilka lat. Pierwszą Reprezentację Polski w Piłce Nożnej U–10 powołuje właśnie do życia Football Academy.

To pionierska i ambitna inicjatywa. - Projekt utworzenia Kadry Polski Football Academy powstał z myślą o naszych najzdolniejszych, małych piłkarzach, którzy w przyszłości mają szansę zasłynąć na arenie zawodowego futbolu – mówi Radosław Soperczak, prezes fundacji Football Academy Group. Podstawowym celem istnienia reprezentacji będzie dalsze rozwijanie umiejętności techniczno-taktycznych najlepszych zawodników, przygotowanie do profesjonalnego treningu piłkarskiego pod okiem specjalistów, a także ich promocja.

- Planujemy powołanie i stałe prowadzenie trzech Kadr Polski Football Academy w grupach wiekowych U-10, U-11 i U-12. Pierwsza powstanie niebawem, a kolejne w roku 2014 i 2015 – podkreśla Radosław Soperczak.

Pierwsza ogólnopolska reprezentacja piłkarska rocznika 2003 (U-10) zostanie stworzona już wkrótce. W jej skład będą wchodzić najlepsi zawodnicy wyłonieni spośród adeptów Football Academy. Sprawdzian umiejętności dziesięciolatków odbędzie się w dniach 22-28 kwietnia 2013 we wszystkich oddziałach podczas „Ogólnopolskiego Tygodnia testów Football Academy”.
- Selekcja zawodników do kadry zostanie przeprowadzona na podstawie specjalnie opracowanych testów sprawnościowych, a także ocen, opisów i nagrań video umieszczonych w wewnętrznym systemie skautingowym Football Academy oraz indywidualnych sugestii trenerów i menadżerów danego ośrodka – wyjaśnia Radosław Soperczak.

Pierwsze zgrupowanie Kadry Polski Football Academy U-10 odbędzie się w połowie czerwca 2013 w Płocku, na obiektach sportowych Wisły Płock, a selekcjonerami będą Paweł Jędrzejewski oraz Paweł Bzdęga.

W 85 oddziałach Football Academy w całej Polsce trenuje obecnie około 4500 młodych adeptów, którzy doskonalą swoje umiejętności piłkarskie według najlepszych angielskich wzorców. Gdy już powstanie, Kadra Polski FA U-10 będzie reprezentować całą sieć szkółek w najważniejszych meczach w Polsce i za granicą. Według trenerów i młodych zawodników z Football Academy, najważniejsza jest pasja i zaangażowanie w treningi. Czy będzie to metoda na podbój piłkarskiego świata w przyszłości?
- Trenuj z pasją – to jedyna droga do zwycięstwa jest! Trenuj z pasją – a kiedyś nadejdzie twój wielki dzień! – przekonują dzieciaki z Football Academy w nagranej niedawno piosence.

www.footballacademy.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group