Czytających: 2373

Poznań: Rewelacyjne zawody w Poznaniu

Piątek, 4 marca 2016, 17:28
W Poznaniu odbyły się międzynarodowe zawody pływackie.

Na poznańskim basenie zaprezentowało się 96 klubów z 5 państw: Polski, Norwegii, Niemiec, Białorusi i Litwy. W tej olbrzymiej imprezie pływackiej wystartowało ponad tysiąc zawodników. Klub Sportowy „Rekin” Świebodzice wystawił 21-osobową drużynę w składzie: rocznik 2005 – Emilia Cajzer, rocznik 2004 – Julia Chryplewicz i Maria Kutyło, rocznik 2003 – Aleksandra Obajtek, Paweł Hyckowski i Filip Woliński, rocznik 2002 – Marcelina Glejzer, Zuzanna Grylewicz, Oliwia Lewicka, Alicja Maziar, Marta Proce, Hanna Zawadzka, Andrzej Damsz, Miłosz Knihnicki i Stanisław Tokarski, rocznik 2000 – Martyna Borczyk, Vanessa Popiel i Sebastian Słomiński, rocznik 1999 – Jakub Ołdak, rocznik 1995 – Agnieszka Gajdowska oraz masters – Krzysztof Słomiński.

Pierwszą konkurencją było 100 metrów stylem dowolnym. Na słupkach startowych stanęło 13 naszych zawodników. Aleksandra Obajtek w swej kategorii zdobyła brąz. Konkurencje 50 metrowe przebiegały w dwóch etapach : eliminacje i finały. Podczas eliminacji w stylu motylkowym czterech naszych pływaków zakwalifikowało się do finałów: Agnieszka Gajdowska, Vanessa Popiel, Hanna Zawadzka i Filip Woliński.

Ponownie na słupkach startowych pojawili się mastersi na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Nasz masters Krzysztof Słomiński zajął I miejsce ustanawiając swoją życiówkę.

Po mastersach ponownie startowali młodsi zawodnicy tym razem w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym. Paweł Hyckowski zdobył w tej konkurencji brąz.

Na koniec pierwszego dnia zawodów odbyły się dwie najdłuższe konkurencje 800 i 1500 metrów stylem dowolnym. Reprezentowała nas Julia Chryplewicz, pokonując dystans 800 metrów w rekordowym dla siebie czasie.

Drugi dzień zmagań rozpoczęto dystansem 200 metrowym w stylu klasycznym. Aleksandra Obajtek wywalczyła dla siebie i klubu złoty medal.

Kolejną konkurencją rozgrywaną na zasadach eliminacji i finałów było 50 metrów stylem grzbietowym. Do finałów zakwalifikował się Paweł Hyckowski.

Ze sprintu przeszliśmy na dłuższy, bo 200 metrowy dystans stylem dowolnym. KS Rekin reprezentowało pięciu zawodników głównie z rocznika 2002, którzy musieli w swojej kategorii rywalizować z rocznikiem 2001. Walka się opłaciła, gdyż zaowocowała wyśmienitymi czasami. Mastersi w tym stylu wystartowali na dystansie 100 metrów. Krzysztof Słomiński zdobył srebro.

Przedostatnią konkurencją indywidualną było 100 metrów stylem zmiennym. Kolejne fantastyczne starty naszych podopiecznych przyniosły złoty medal wywalczony przez Aleksandrę Obajtek.

W ostatniej konkurencji indywidualnej zawodnicy rywalizowali na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Rekiny zdobyły dwa medale – Filip Woliński srebro, a Martyna Borczyk brąz. Mastersi drugi blok rozpoczęli dystansem 100 metrowym stylem grzbietowym. Nasz jedyny masters na tych zawodach zdobył srebrny medal.

Zmagania w pierwszym bloku zakończono rywalizacją sztafet 4×50 stylem dowolnym. Trenerzy wystawili po jednej drużynie w kategorii kobiet i mężczyzn. Oba składy sztafetowe (kobiety: Gajdowska, Popiel, Zawadzka, Obajtek i mężczyźni: Knihnicki, Słomiński, Tokarski, Ołdak) zdobyły brązowe medale.

Przed drugim blokiem sobotnich zmagań odbyły się finały konkurencji 50 metrowych w stylu motylkowym i grzbietowym. W zmaganiach finałowych Hanna Zawadzka w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym w pięknym stylu wywalczyła brązowy medal.

Po finałach zaprezentowali się ponownie mastersi na dystansie 200 metrów stylem zmiennym. Krzysztof Słomiński wywalczył srebrny medal.

W sobotnie popołudnie rozegrano jeszcze konkurencję 100 metrów stylem klasycznym. Nie zawiodła Aleksandra Obajtek zdobywając kolejne złoto na tych zawodach. Również nasz masters zdobył srebrny medal.

Na zakończenie drugiego dnia odbyły się eliminacje na dystansie specjalnym 150 metrów stylem dowolnym. Zmagania na tym dystansie odbywały się w kategorii OPEN. Swoich sił spróbowali – Alicja Maziar, Stanisław Tokarski i Jakub Ołdak.

Niedzielne starty rozpoczęły eliminacje w konkurencjach 50 metrowych stylem dowolnym i klasycznym. Do finału w stylu dowolnym zakwalifikowali się: Emilia Cajzer, Aleksandra Obajtek, Hanna Zawadzka, Filip Woliński, Miłosz Knihnicki i Agnieszka Gajdowska, natomiast w stylu klasycznym: Emilia Cajzer, Aleksandra Obajtek iVanessa Popiel.

Po sprinterskich dystansach rozegrano 400 metrów stylem dowolnym. Reprezentowali nas Julia Chryplewicz i Paweł Hyckowski. Oboje ustanowili swoje życiówki.

I niedzielny blok zakończono rywalizacją sztafet 4×50 stylem zmiennym. W tej konkurencji wystartowała tylko sztafeta naszych kobiet w składzie: Gajdowska, Popiel, Zawadzka, Obajtek. Dziewczyny po emocjonującym pojedynku zdobyły I miejsce dokładając złoto do zdobyczy Rekina.

Przed przystąpieniem do rywalizacji w ostatnim bloku tegorocznych zawodów w Poznaniu rozegrano finały na dystansie specjalnym 150 metrów stylem dowolnym oraz na 50 metrach stylem dowolnym i klasycznym. Aleksandra Obajtek wypływała złoto na 50 metrów klasykiem, Hanna Zawadzka srebro na 50 metrów dowolnym i na tym samym dystansie Agnieszka Gajdowska brąz.

Ostatni blok zawodów rozpoczęto dystansem 100 metrowym w stylu motylkowym. Hanna Zawadzka zdobyła najcenniejszy krążek – złoty, a Filip Woliński brązowy. Przedostania konkurencja 200 metrów stylem grzbietowym również przyniosła medal. Srebro zdobył Paweł Hyckowski. Zawody zamknął bardzo wymagający dystans 400 metrów stylem zmiennym. W tej konkurencji reprezentowała nas Zuzanna Grylewicz.

Po zakończeniu rozgrywek wręczono najlepszym zawodnikom w każdej kategorii wiekowej nagrody rzeczowe. Aleksandra Obajtek w swojej kategorii zdobyła I miejsce.

W klasyfikacji generalnej KS Rekin Świebodzice zajął bardzo wysokie 8. miejsce (wystartowało 96 klubów) zdobywając 17 medali: 6 złotych, 3 srebrne i 8 brązowych.