Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rewitalizacja – kolejne warsztaty i ankieta

Piątek, 27 maja 2016, 15:26
Autor: opr. red.
Świebodzice: Rewitalizacja – kolejne warsztaty i ankieta
Fot. www.swiebodzice.pl
Od kilku miesięcy pracuje zespół ds. rewitalizacji, który opracuje Program Rewitalizacji Gminy Świebodzice. Niedawno odbyły się kolejne warsztaty, a na terenach, które będą objęte działaniami rewitalizacyjnymi, przeprowadzona została ankieta wśród mieszkańców.

Drugie i ostatnie warsztaty zespołu odbyły się 10 maja 2016 r. Grupa pracowała nad uporządkowaniem listy problemów, występujących na obszarze zdegradowanym, które oczekują rozwiązań. Wytyczono cele i kierunki działań rewitalizacji na terenie naszego miasta. Członkowie zespołu zaproponowali również własne projekty i pomysły do wpisania do Programu Rewitalizacji.

Lokalny Program Rewitalizacji powstanie do końca czerwca tego roku, następnie przedstawiony będzie Radzie Miejskiej.
Przydatną wiedzę przyniosły bez wątpienia badania ankietowe. Zostały przeprowadzone wśród mieszkańców, w celu poznania opinii na temat problemów występujących na obszarze objętym programem rewitalizacji. To z kolei umożliwi jak najlepszy dobór działań w zakresie kompleksowej i zintegrowanej rewitalizacji.

Określenie problemów, oczekiwań i potrzeb ludzi pozwoli na sformułowanie dokumentu bliskiego oczekiwaniom mieszkańców obszaru zdegradowanego

- W ankiecie mieszkańcy wskazywali najczęściej na potrzebę podniesienia estetyki otoczenia, stawiają na większą aktywność ośrodków kulturalno-rekreacyjnych, sportowych w pobliżu miejsca zamieszkania oraz poczucie bezpieczeństwa w mieście (monitoring, więcej patroli) - mówi Marzena Korona-Kruk, Kierownik Wydziału Funduszy Zewnętrznych UM.

Warsztaty w ramach projektu "Przygotowanie Programu Rewitalizacji Gminy Świebodzice" współfinansowano ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020, w ramach Funduszu Spójności.

Ankietę można nadal wypełniać, jest dostępna w wersji elektronicznej na stronie www.swiebodzice.pl, w zakładce rewitalizacja.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group