Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Rewitalizacja stawu

Czwartek, 13 lipca 2023, 17:06
Autor: red
Żarów: Rewitalizacja stawu
Fot. UM Żarów
Prace przy rewitalizacji stawu miejskiego w Żarowie wciąż jeszcze trwają, ale gołym okiem można już zauważyć, że teren ten zmienił swój wizerunek. Zrobiło się estetycznie i schludnie. Przyjemnie jest popatrzyć, jak w stawie pływają kaczki i rodzina łabędzi, która niedawno „zadomowiła się” w tym miejscu.

Na placu przy stawie zamontowany został statek i jest to jedna z atrakcji przygotowanych dla naszych najmłodszych mieszkańców, z których już niebawem będą mogli korzystać. Pojawiły się także nowe ławki, a w planach są kolejne atrakcje.

- W tej chwili zagospodarowywany jest teren z drugiej strony wejścia i tam można spotkać ekipy budowlane. Rzeczywiście prace są już na półmetku i widać tego znaczne efekty. Musimy się jeszcze trochę uzbroić w cierpliwość, zanim teren zostanie udostępniony naszym mieszkańcom. W kolejnym etapie przygotowane zostaną także stoliki do gry w szachy, leżaki i pływająca fontanna. Na wygląd wpłynie też roślinność, która zostanie tutaj nasadzona. Drzewa, krzewy, kwiaty i liczne nasadzenia wzbogacą teren zielony przy stawie miejskim – mówi kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie Wojciech Lesiak.

Staw miejski przy ul. Wyspiańskiego w Żarowie i jego otoczenie już zmieniły swój wygląd, choć prace jeszcze się nie zakończyły. Pomimo tego mieszkańcy chętnie tutaj zaglądają i oceniają postępy prac. I nic dziwnego, bo będzie to piękny zielony zakątek w naszym mieście. Miejsce, gdzie wypoczniemy na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody.

Przypomnijmy, że prace przy rewitalizacji tego miejsce realizowane są w ramach dużego zadania: „Rewitalizacja terenów zielonych na obszarze miasta Żarów”. Koszt zadania (wraz z rewitalizacją Parku Miejskiego) wynosi 5.261.053,10 złotych. Przyznane dofinansowanie, które pozyskała gmina Żarów z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 4.500.000 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group