Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Rewitalizacja stawu na finiszu

Piątek, 24 listopada 2023, 17:32
Autor: red
Żarów: Rewitalizacja stawu na finiszu
Fot. UM Żarów
Dobiegają końca prace przy rewitalizacji stawu miejskiego w Żarowie. W ostatnim czasie na terenie przy ul. Wyspiańskiego w Żarowie zamontowany został pływający pomost, nasadzono także kolejne drzewa i nasadzenia.

To jeszcze nie koniec wszystkich atrakcji, niebawem pojawi się także pływająca fontanna. Inwestycja, którą prowadzi gmina Żarów rozpoczęła się pod koniec 2022 roku, a dziś prace zmierzają do finału.

- To już ostatni etap prac, jaki prowadzimy nad stawem miejskim w Żarowie. Teren ten zmienił swój wygląd, a mieszkańcy zyskali kolejną wyremontowaną i zagospodarowaną od nowa przestrzeń do spędzania wolnego czasu. Efekty zrealizowanych prac widać gołym okiem, zakres prac został prawie w całości wykonany. Czekamy jeszcze na montaż pływającej fontanny, która z pewnością uczyni to miejsce jeszcze bardziej atrakcyjniejszym. Przypomnę, że w ramach rewitalizacji stawu wyremontowane i przebudowane zostały ciągi komunikacyjne, zamontowaliśmy nowe ławki i kosze na śmieci, zamontowany został pływający pomost, zainstalowano nowe lampy oświetleniowe i zrealizowano prace związane z nasadzeniami zieleni. Zagospodarowane zostało również miejsce do zabawy dla naszych najmłodszych mieszkańców – mówi kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie Wojciech Lesiak.

Inwestycje nad stawem miejskim w Żarowie prowadzone są w ramach tego samego projektu, co modernizacja parku „Rewitalizacja terenów zielonych na obszarze miasta Żarów”, na realizację którego gmina Żarów pozyskała 4.500.000 złotych dofinansowania z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łączny koszt modernizacji stawu i parku miejskiego to kwota 5.261.053,10 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group