Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Rewitalizacja Targowiska w Jaworzynie Śląskiej

Sobota, 12 maja 2018, 9:20
Aktualizacja: 10:23
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Rewitalizacja Targowiska w Jaworzynie Śląskiej
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Rozpoczęły się prace budowlane związane z gruntowną przebudową targowiska zlokalizowanego przy ul. 1–go Maja w Jaworzynie Śląskiej.

W ramach prac zostanie wykonane ogrodzenie terenu, nawierzchnia z kostki betonowej z odwodnieniem, oświetlenie terenu oraz zamontowane zostaną zadaszone, drewniane wiaty, powstanie również ogrodzenie. Całość placu będzie pełniła funkcję ciągu pieszo-jezdnego. Prace mają potrwać do 31 lipca 2018 r.

Rewitalizacja targowiska jest jednym z elementów szerszych działań rewitalizacyjnych jakie realizujemy na terenie miasta. Istniejące dotychczas targowisko nie spełniało oczekiwań zarówno sprzedających jak i osób dokonujących na nim zakupów. Wymagało remontu, aczkolwiek zgodnie z zasadami, jakimi się kierujemy jak najwięcej inwestycji realizowanych w gminie staramy się prowadzić przy udziale pozyskanych środków zewnętrznych. Tak też udało się w przypadku targowiska. Już niedługo handel na nim będzie odbywał się w zupełnie innych warunkach - podkreśla Grzegorz Grzegorzewicz Burmistrz Jaworzyny Śląskiej.

Zadanie współfinansowane jest ze środków:
„Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Inwestycja opiewa na niecałe 500 000 zł, z czego blisko 300 000 zł to kwota dofinansowania.

Do czasu zakończenia budowy tymczasowe targowisko będzie zlokalizowane na terenie parkingu przy ul. Towarowej w Jaworzynie Śl. – przy byłej przychodni weterynaryjnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group