Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 706
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Rewitalizację czas zacząć

Wtorek, 8 listopada 2022, 13:20
Autor: red
Żarów: Rewitalizację czas zacząć
Fot. UM Żarów
Niebawem ruszą pierwsze prace przy rewitalizacji terenu przy stawie miejskim w Żarowie. Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Rewitalizacja terenów zielonych na obszarze miasta Żarów”, na realizację którego gmina pozyskała 4.500.000 złotych.

Burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora spotkali się z przedstawiciele PZW koło Żarów, aby ustalić ostatnie szczegóły zadania przed rozpoczęciem prac.

- Staw miejski w Żarowie jest jedynym obiektem wodnym w naszym mieście. To atrakcyjny teren, który wymaga modernizacji. Jak już Państwa informowaliśmy zakres prac w tym miejscu obejmować będzie remont i przebudowę ciągów komunikacyjnych, montaż obiektów małej architektury (ławki, kosze, tablice informacyjne, leżaki, stoliki do gry w szachy), wykonanie pomostu oraz zainstalowanie pływającej fontanny, budowę instalacji oświetlenia przy stawie oraz instalacji monitoringu, a także prace związane z nasadzeniami zieleni – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Część środków, które gmina pozyskała jako dofinansowanie projektu, zostanie również przeznaczone na rewitalizację Parku Miejskiego w Żarowie. Projekty rewitalizacji tych terenów były dużo wcześniej już konsultowane z przedstawicielami organizacji pozarządowych funkcjonujących na terenie Żarowa.

- Zarówno, projekt rewitalizacji terenu nad stawem, jak i parku miejskiego w Żarowie były szczegółowo konsultowane z przedstawicielami organizacji, które działają na terenie naszej gminy. Wielokrotnie spotykaliśmy się z wędkarzami, aby kompleksowo umówić z nimi projekt rewitalizacji stawu miejskiego. Wszystkie uwagi przekazaliśmy wykonawcy inwestycji, aby mógł zgłosić rozpoczęcie robót budowlanych – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Łączny koszt modernizacji parku i stawu miejskiego wyniesie 5.261.053,10 złotych, z czego kwota
4.500.000 złotych to dofinansowanie, które gmina pozyskała z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group